Медики розповіли про небезпеку спалаху кіру на Херсонщині

20 липня в обласному Департаменті охорони здоров’я пройшла конференція, присвячена новому спалаху захворюваності на кір. З кінця 2016 року і по сьогодні хвороба набирає все більших масштабів в Україні.

За словами головного педіатра Департаменту охорони здоров’я Тетяни Карчевич, порівняно з минулим роком захворюваність зросла в 49 разів.

«Станом на 1 липня лише в 8-ми областях не було зареєстровано хворих на кір, у тому числі і Херсонська область», - говорить педіатр.

Однак, спеціалісти запевняють, це не означає, що нас омине захворювання. Адже кір дуже підступний і його вірус може роками жити в нервовій системі людини в інкубаційному стані.

З початку року в Україні зареєстровано більше 1000 випадків хворих на кір, більшість яких серед дітей.

«Це захворювання є прогнозованим, оскільки протягом останніх років показники щеплення дитячого населення були вкрай низькими», - запевняє Тетяна Євгенівна.

Статистика показує близько 602 випадки відмови батьків від щеплення для дітей у Херсонській області. Мало хто розуміє, що саме цим вони наражають на небезпеку не тільки своїх малят, але й інших людей, в тому числі і себе.

Як розпізнати перші ознаки захворювання?

Кір, як інфекційна хвороба, розповсюджується дуже швидко. Не застрахований навіть той, хто вже перехворів ним в дитинстві. Спочатку кір важко відрізнити від звичайної застуди: висока температура, кашель. Такий стан тримається 2-3 дні. Потім з’являється висип, спочатку на обличчі, потім вже на руках, тілі і ногах. Загалом процес захворювання, саме дні, коли людина є найбільш небезпечною для оточуючих, триває близько 5-6 днів.

Кір повністю знищує імунітет, тому організм хворого стає сприйнятливим до будь-якої хвороби. Найрозповсюдженішими ускладненнями є пневмонія, отит, кератит (запалення оболонки ока), ураження центральної нервової системи, що може призвести і до смерті хворого.

Єдиним способом запобігання та профілактики захворювання є вакцинація. Станом на сьогодні Херсонська область повністю забезпечена потрібною кількістю вакцин для дітей. Важливо обстежити дитину на виявлення будь-яких інших захворювань перед щепленням.

Спеціалісти закликають батьків не відмовлятися від вакцинації, аби захистити своїх дітей від такого страшного захворювання як кір. Вакцина є якісною, безпечною, імпортованою з Бельгії. Тому дорослим варто звертати увагу на важливість вакцинації, слідкувати за графіком щеплень своєї дитини, адже на сьогодні це є єдиними методом запобігання кору.

Автор: Анастасія Мікула