Перед завершенням кампанії з е-декларуванням за 2017-й рік знову і знову звертаємо увагу на особливості декларацій херсонських чиновників у 2016-му: вони не перестають дивувати. Варто зазначити, що херсонський чиновник або будь-який працівник херсонського комунального підприємства – це особа, яка отримує зарплатню з податків херсонців. Щоправда, є міста, де комунальні підприємства прагнуть заробляти. Але Херсон до їхнього переліку не входить.
Однією з ознак приховування власних доходів є прагнення чиновників та очільників комунальних підприємств зареєструвати цінне рухоме та нерухоме майно на родичів. Такі собі заможні родичі, а я – служник народу. Подивимось, хто є ким?
Керманичі комунальних підприємств: «денег нет, но вы держитесь»
На кожну сесію херсонської міської ради виходять проекти рішень щодо додаткової фінансової підтримки комунальних підприємств. Їм завжди не вистачає коштів. Особливо часто лунають такі назви, як КП «Гарантія», КП «Парки Херсона», КП «Херсонелектротранс». Між тим, зарплатня працівників, наприклад, КП «Гарантія» вражає, особливо директора. Проте жодним чином підприємство, як і переважна більшість інших аналогічних, не здійснюють заходів щодо заробітку коштів – виключно бюджетне заробітчанство. Отже, про декларації керівників цих підприємств.
У попередньому дослідженні ми загострювали увагу на очільниках та заступниках директорів кількох комунальних підприємств: Ігор Семенчев (директор КП «Гарантія»), Сергій Білоковиленко (директор КП «Парки Херсона»), Олександр Ложичев (заступник директора КП «Дорожник»), Лариса Леонова (директор КП «ХЕСКО»), Ігор Токарєв (заступник директора КП «Херсонкомунтранссервіс») та Євген Матковський (заступник директора КП «Дніпровський). До всіх, окрім Лариси Леонової, виникли питання: окрім того, що всі – депутати, їхні декларації наповнені дивиною у вигляді як не підозрілих джерел доходів, то відсутності місця проживання чи наявності заможних родичів. Але вони виявились лише верхівкою айсбергу: далі – цікавіше.
Перелік комунальних підприємств міста Херсона можна знайти на офіційному сайті. Як уже зазначалось, статки деяких очільників вже було проаналізовано – на черзі інші.
Перше, що необхідно зазначити, це той факт, що не всі керівники КП подали декларації за 2016-й рік: немає наразі декларації в.о. директора КП «Центр» Шуфляка Володимира Віталійовича, Макарова Володимира Володимировича – директора МКП «Вихор» – та керівника КП «Міське дорожнє управління» Золотарьова Олександра Миколайовича. Далі – в порядку аналітики різної дивини.
- Чемерис Михайло Васильович(директор МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного виробництва) – набагато «скромніший» за свою дружину. У них на трьох із сином є квартира у спільній власності, додатково у дружини – Надії Романівни є ще дві квартири у 100%-й власності (одна придбана у 2011 році, інша – у 2016-му), також квартира у 100%-й власності є у сина Романа. Причому другу квартиру Надія Чемерис отримала у той самий день, що і її син Роман – свою: 07 грудня 2016 року. Загадковою є вартість майна на дату набуття: квартира пані Надії площею 49,24 кв. м коштувала 257586,00 грн., а квартира Романа 72,9 кв. м – усього 14600,00 грн. Автомобіль HYUNDAI ACCENT 2008 року випуску так само належить пані Надії.
- Олександр Васильєв(директор КП «Херсонкомунтранссервіс) взагалі не декларує об’єкту нерухомості: ані «на собі», ані за правом проживання у будь-кого іншого.
Так само – і у Георгія Колодяжногоз МКП «Сервіс-Центр». На відміну від деяких керманичів, які «переписують» нерухомість на родичів, ці два директори КП не показали в декларації жодної нерухомості. Проте, якщо за ініціалами перевірити Олександра Васильєва важко – в Україні багато таких сполучень імені, прізвища і по-батькові, то Георгій Костянтинович Колодяжний, скоріш за все, в Херсоні єдиний. Виявилось, що людина із такими ініціалами має у власності приміщення у квартирі спільного заселення в історичному центрі Херсона.
Також Георгій Колодяжний «забув» вказати членство у громадському формуванні з охорони громадського порядку і державного кордону «Твердиня Херсонщини». Людина може забути, Youcontrol – ні: