Мистецький вернісаж у нашому Храмі Мельпомени

Міфологічна графіка "Крихітка Єнот", реалістичний символізм "Театр", дивовижна абстракція "Вогонь", а ще херсонські стріхи та шпилі соборів, яскраві лотоси, навіяні азіатськими спогадами... Картини херсонських художників, представлені на виставці «Мрій і дій» у драмтеатрі, вражають талантом та самобутністю їх творців. 14 сучасних херсонських митців представили на розсуд глядачів театру свої роботи, об’єднанні роком створення - 2020-м.

Назва експозиції перегукується із девізом 190-го театрального сезону, адже сучасні художники, так само як служителі театру, вміють не тільки мріяти, а й діяти для того, аби їхні мрії збулися.

- Ми вирішили не просто відкрити виставку, вони у нас постійно відбуваються у театрі. Це була пропозиція нашої молодої команди: а давайте зробимо таку загальну виставку, запросимо художників, дамо можливість подивитись вистави, подивимось: можливо їм щось сподобається і розпочнемо співпрацю з ними як з художниками-оформлювачами. З цим у нас в театрі є певні проблеми - у нас немає художника по костюмам, немає художника-постановника. - розповідає директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга. -  Ми вирішили, що у цьому році наш девіз "Мрій і дій" ми будемо втілювати таким чином, притягувати до себе усе більше мистецьки цікавих речей, таланти херсонські, щоб їх популяризувати. На жаль, у виставкові зали люди ходять мало, а у театрі щодня багато глядачів. Хай вони бачать, що окрім класних вистав, є потрясаючі художники. Ми хочемо бути тим магнітом, який притягує цікаві мистецькі речі, і давайте разом будемо працювати на розквіт нашого міста. Хоче цього мер, хочуть цього депутати, хочуть цього усі херсонці.

Дійсно, 2020 рік був складним і водночас трансформаційним. Цей рік нас усіх змінив, а також зробив свій внесок у розвиток мистецтва, що безпосередньо віддзеркалюється у творчості митців. Сучасні художники не можуть стояти осторонь тем, що хвилюють суспільство. У цьому неабияк ефективною є мова мистецтва. Саме тому темою цьогорічної виставки є 2020 рік - рік кризи та рік змін. Роботи художників були зроблені саме в карантинний і посткарантинний період.

-Це не перший досвід організації виставок у театрі. Усі ці картини об’єднує 2020 рік, як рік їх створення. Він був складним, кризовим, трансформаційним. І це безпосередньо відображається на мистецтві. Ми вирішили зібрати херсонських художників, адже 2020 рік залишив свій відбиток на кожному з них, - зазначає організаторка виставки Вероніка Дорошко. - На виставці 14 художників представили свої роботи. Якби було більше часу, то зібрали б набагато більше. У нас багато талановитих людей і саме це ми хотіли продемонструвати.

На виставці представлені картини  Константина Терещенка, Оксани Оснач, Олени Джикія, Вікторії Березіної, Сергія Сєрка, Марії Загурської, Галини Сорохан, Надії Полуренко, Юлії Вайгічева, Анастасії Багненко, Маріанни Таріш, Валерія Овчаренка, Ольги Крючковської, Катерини Шаярової.

На відкриття виставки завітали і самі талановиті митці. Із задоволенням спілкувались з відвідувачами, розповідали про свої роботи.

Художниця Маріанна Таріш на виставку надала свою роботу "Тепла вода", яку вона доробляла минулого року, надихаючись спогадами про подорож на острів Тайвань. Зазначає, відвідування Азії змінило її мистецтво, та світогляд.

-На картині зображенні лотоси, а я бачила як вони ростуть у природі і це дивовижне враження знайшло відбиток на полотні, - розповідає Маріанна Таріш. - Минулий рік для мене був цікавий, як і для багатьох людей, бо такого локдауну у нас ніколи не було. Я думаю, багато людей для себе щось змінили. У мене також вирішальні зміни відбулись у житті - десь художню техніку змінила, десь щось додала, обрала для себе основні критерії у творчості, і рухаюсь у цьому напрямку.

Художник Костянтин Терещенко розповів про те, що його надихнуло на створення міфологічної графіки "Крихітка Єнот".

- Є такий фільм "Проклятие золотого цветка". Він зображує події з життя імператора династії Мін, давнього Китаю. Я переглянув кінострічку, мене дуже вразили головні герої, і надихнули на створення картини.

Виставка триватиме протягом кварталу і ви зможете переглянути картини, прийшовши на вистави театру.

Тож, долучайтесь до прекрасного мистецтва та насолоджуйтесь чудовою творчою весняною порою!

Текст і фото: Оксана Наумова