За повідомленням РНБО України, робота над документом тривала понад рік із залученням представників багатьох інституцій, зокрема, Меджлісу кримськотатарського народу.
«Це перший фундаментальний документ з часів окупації Кримського півострову Російською Федерацією, який дає чіткий дороговказ, у який спосіб ми будемо рухатися у питаннях деокупації Криму», - заявив Секретар РНБО України.
О. Данілов зазначив, що 16 травня 2008 року РНБО України ухвалила рішення, яке було уведене у дію Указом Президента України 20 травня 2008 року № 463, і яким Кабінетові Міністрів України було доручено у двомісячний термін підготувати та забезпечити внесення законопроекту щодо припинення з 2017 року дії міжнародних договорів про тимчасове перебування на території України Чорноморського флоту Російської Федерації.
«Цей законопроект з невідомих нам причин не був розроблений. Ми вважаємо, що це була перша цеглина, з якої почалося руйнування усієї системи нашої безпеки. Це призвело до того, що у 2010 році з’явилися так звані Харківські угоди, які у безпрецедентно короткий проміжок часу - через 4 дні після підписання, були ратифіковані депутатами Верховної Ради», - сказав він.
«Ланцюжок зради почався не в 2014-му році, а в 2010-му, - заявив О. Данілов. - Без підтримки народних депутатів, які своїм голосуванням ратифікували «Харківські угоди», фактично відчинивши двері військовому вторгненню, не могли б відбутися спроба анексії Криму та тимчасова окупація окремих районів Донецької і Луганської областей».
За подібні дії, наголосив він, має настати не тільки політична, а і кримінальна відповідальність. «Є окреме доручення Службі безпеки України з’ясувати, у який спосіб ці 236 депутатів голосували з цього питання, і якщо СБУ вважатиме за необхідне, вона має порушити вона має порушити провадження за 111-ю статтею Карного кодексу «Державна зрада» щодо відповідних осіб», - заявив О. Данілов.
Читайте також: Ігор Колихаєв зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща