У російських Збройних силах спостерігається значний дефіцит артилерійських снарядів, через що росіянам тяжко підтримувати високий темп військових операцій. З огляду на це, ймовірність нового наступу рф з території білорусі є малоймовірним.
Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW), передає Суспільне.
"Російські сили, ймовірно, виснажують свої запаси артилерійських боєприпасів, у результаті їм важко підтримувати поточний темп операцій на певних ділянках лінії фронту в Україні", — йдеться у повідомленні.
Як нагадали аналітики, 31 грудня керівник Головного управління розвідки українського Генштабу Кирило Буданов повідомив, що російські війська в Україні мають серйозні проблеми з артилерійськими боєприпасами, які стануть помітнішими до березня 2023 року.
"Буданов заявив, що російські війська раніше використовували 60 000 артилерійських снарядів на день (станом на невстановлену дату), а тепер використовують лише від 19 000 до 20 000 снарядів", — зазначається в дописі.
Окрім того, Буданов заявив, що російські сили також вивезли всі артилерійські боєприпаси, що залишилися, з білоруських військових складів для підтримки своїх операцій в Україні. При цьому інформацію про "снарядний голод" у росіян підтверджує й британська розвідка.
"Міністерство оборони Сполученого Королівства повідомило 24 грудня, що російські сили на цей час не мають необхідного запасу артилерійських боєприпасів для підтримки великомасштабних наступальних операцій, і що для підтримки оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні російським військовим щодня доводиться витрачати значну кількість ракет", — пише Інститут вивчення війни.
Відтак, за оцінками ISW, обмеження на боєприпаси, ймовірно, частково завадять російським силам підтримувати високий темп операцій у районі Бахмута у найближчому майбутньому.
"Виснаження запасів артилерійських боєприпасів російських Збройних сил, ймовірно, вплине на їхню здатність проводити активні операції й в інших місцях в Україні. Цей український звіт про те, що росіяни вже виснажили запаси боєприпасів у Білорусі, є ще одним показником того, що поновлення великомасштабного російського наступу з Білорусі в найближчі місяці є малоймовірним", — наголошують аналітики.