В даний час поширеною проблемою є естетичні дефекти зубного ряду. Через них у багатьох людей з'являються комплекси, тому при спілкуванні вони прикривають рот рукою і це відбувається на підсвідомому рівні. Оскільки медицина не стоїть на місці, то для стоматологічних потреб були створені композитні (порцелянові) мікропротези для коригування та захисту зубів. Тепер можна сміливо сказати, що вініри - створення ідеальної посмішки, адже вони допомогають зберегти красу і цілісність кожного зуба.
Особливості установки корекційної накладки
Отже, прийнявши правильне рішення щодо вирішення проблеми з кольором чи формою твердих утворень в ротовій порожнині, ви вирушаєте до ортодонта. Фахівець повинен запропонувати на вибір матеріал, із якого будуть виготовлені майбутні накладки для корекції зубів. Зверніть увагу на те, що керамічні вініри вважаються більш кращими, ніж композитні. До їх переваг відносять:
-
естетичність;
-
простоту в догляді;
-
довговічність;
-
стійкість кольору і форми.
Цими особливостями зумовлена їхня надзвичайна популярність. До недоліків таких пластинок можна віднести високу вартість та тривалий час виготовлення.
Процес встановлення мікропротезів складається із наступних дій:
-
Повне обстеження пацієнта.
-
Зняття зліпків.
-
Створення воскової моделі.
-
Попередня примірка.
-
Препарування зубів до установки тимчасових вінірів.
-
Приклеювання постійних керамічних пластин.
При потребі скоригувати лише один зуб, стоматолог порадить обрати композитну конструкцію накладки. Це пов’язано із тим, що на такі вініри ціна у львові не надто висока, та й поставити їх лікар зможе відразу. Однак, з часом у людини можуть з'явитися каріозні відкладення.
Підготовчий етап
Після того, як буде створений вінір, фахівець займеться підготовкою пацієнта. Процес підготовки включає в себе:
-
Зняття гелю та цементу, що наносилися для примірки пластини.
-
Нанесення фосфорної кислоти для створення потрібного мікрорельєфу.
-
Просушка нанесеного на зуби праймеру.
-
Фіксування вініра за допомогою адгезиву (синтетичного клею).
Спеціальний цемент вважається Ідеальним матеріалом для накладок. Він ефективно протистоїть карієсу, легкий у застосуванні, має опірність до різних навантажень.
Види конструкцій
Нагадаємо, що за допомогою вініра можна майстерно приховати жовті плями з емалі, прибрати деформації, вирівняти зубний ряд, відкоригувати його колір, форму або розмір. Розрізняють такі типи пластин:
-
Терапевтичні - мікропротези, виготовляються з композитного матеріалу, схожого на пломбувальний, встановлюються прямо на зуби. Застосовується така конструкція, в основному, при тріщинах для відновлення зубного ряду.
-
Люмініри, ортопедичні вініри виготовляються із кераміки і тільки в лабораторних умовах на основі зліпка зубів пацієнта.
Терапевтичні вініри ціна на які вважається недорогою, застосовуються не так часто.
Люмініри для голлівудської посмішки
За допомогою тоненької ортопедичної конструкції можна отримати ідеальну посмішку. Вибирайте стандартні люмініри, схожі з накладними нігтями, або індивідуальні. Ці пластини збільшують в обсязі зубний ряд. Застосовують їх у разі:
-
появи тріщин чи сколів на емалі;
-
наявності диастеми (аномалії розташування зубів);
-
зміни кольору зубів.
Клей, на який кріпляться мікропротези до зубів, містить фтор, тому носити їх корисно для емалі.
Недоліком таких накладок є те, що із-за крихкості кераміки вони можуть бути недовговічними.
Вінір вийшов із ладу
На жаль, іноді пацієнту доводиться повертатися до стоматолога після установки пластинок. Якщо від зуба відшарувався матеріал, то його обережно виймуть. Якщо протез відпав, його просто закріплять на своє місце. При ламанні матеріалу таку конструкцію повністю замінять на нову.
Протипоказання
У будь-якої стоматологічної процедури є свої протипоказання. Вінірування заборонено за таких обставин:
-
наявність шкідливих звичок;
-
відсутність шостого чи сьомого зуба;
-
пломба великого розміру на внутрішній стороні;
-
неправильний прикус;
-
зуб зруйнований зсередини;
-
є ризик травмувати щелепу.
Сучасна стоматологічна клініка Ельвіри Безвушко (сайт клініки http://elvirabezvushko.com.ua), що знаходиться у Львові за адресою вул. вул. Шота Руставелі, 32/1, пропонує своїм пацієнтам тонкі пластинки товщиною 0,5 міліметра, виготовлені з порцеляни, кераміки або композитного матеріалу.
Правила догляду
Якщо правильно доглядати за мікропротезами, то їх можна носити тривалий час. При цьому, не варто забувати про своєчасні профілактичні огляди. Чищення щіткою та полоскання роту після кожного приймання їжі також ніхто не скасовував. Намагайтеся не пити каву. Оскільки міцність матеріалу не така вже й велика, варто дбайливо ставитися до керамічних накладок.