З кожним роком все більше і більше підлітків і дорослих людей здають іспити з англійської мови. І не важливо, це бажання добровільне або добровільно-примусове з боку батьків або просто ситуації, що склалася, але ясно одне: починається період стресу. Для більшості українських старшокласників ЗНО, англійська мова, завдання з іноземної мови здаються чимось нереальним, рівень стресу зашкалює. Але все у наших руках!

Тому сьогодні ми поговоримо про те, якими завданнями тестують ваші знання, як готуватися і як зробити так, щоб підготовка до іспиту чи ЗНО з англійської мови була легкою і цікавою.

У деяких вишах іноді потрібно здати ще й вступний тест на знання мови, безпосередньо встановлений самим закладом. Може, звичайно, статися й таке, що вам захочеться здати якийсь міжнародний іспит.

Найголовніше - це правильно готуватися. Тут не спрацює підготовка на швидку руку. Ну не отримаєте ви хороших результатів, якщо будете готуватися за тиждень до здачі. Підготовка - це процес тривалий і вимагає витрат часу. Для отримання високих балів по ЗНО з англійської мови потрібно процес підготовки організувати різними способами: аудіювання, тестуватися на граматику і лексику, читати, займатися говорінням та писати цією мовою. Давайте розбиратися у всьому по порядку.

Аудіювання. Тут перевіряється здатність учня розуміти інформацію на слух. Самий перевірений спосіб підготовки до цієї частини - це знайти записи діалогів в інтернеті, а також дивитися фільми та серіали англійською.

Тест на граматику. Тут потрібно буде проявити свої лексико-граматичні навички та вивчити все те, що школярі так не люблять: часи, форми дієслів, артиклі, пасиви і т.д. Щоб підготуватися до цієї частини - доведеться придбати книгу з граматики. А ще бажано матеріали самого іспиту, щоб ви відразу знали, що вас чекає попереду.

Читання. Відбувається аналіз здатності дитини розуміти текст в цілому, а також його складові частини.

Говоріння. Так уже склалося, що з усним мовленням у наших школярів проблема. Ось привчили їх заучувати тексти в 10 пропозицій з книжки, а як формувати свої думки, і тим більше думати англійською - цього в школі не пояснюють. Ось і доводиться школярам вчитися самостійно. Тут оцінюється в першу чергу здатність говорити без підготовки і робити невеличкий аналіз англійською мовою. Вихід тільки один - говорити, говорити і говорити. Письмо - це взагалі темний ліс сучасного школяра. Писати правильно нас не вчать зовсім. Для цього доведеться покопатися в підручниках, бажано зарубіжних, і дуже багато писати.