Вибір кухонного гарнітуру — це нелегка справа. Вся справа у тому, що крім якихось особистих уподобань, важливо також враховувати багато факторів, таких як: функціональність, практичність, а також інтер'єрність такого атрибуту. Для сучасних кухонь дизайнери пропонують такі меблі, які мають декілька стильових концепцій: модернізму, класики, хай теку. Будь-які творчі забаганки є пріоритетом кухонних гарнітурів, виконаних на індивідуальне замовлення. В цьому разі, кожен користувач обирає для себе не лише дизайн та оформлення, а ще й матеріал виготовлення, геометрію, колір, фурнітуру, оздоблення та загальний фасон кухонних меблів.
Експерти інтернет-магазину МебельОк свідчать про те, що сьогодні частіше за інших користувачі обирають білу кухню. Крім того, її декорують склом, хромованими деталями, вирізними елементами. Отже, білі відтінки у рішеннях кухонних меблів — новий тренд сучасності.
Колір і форма — мають значення
Серед користувачів сьогодні особливо популярні ті кухонні гарнітури, які раціонально з'єднують у собі параметри функціональність та стильного зовнішнього вигляду.
Комплекти меблів збираються безпосередньо під кожну окрему локацію: чим більше і просторніше кухня, тим цікавішим і більш насиченим виконується її дизайн. Крім того, особливості кожного окремого приміщення наштовхують на підбір окремих предметів інтер’єру та елементів, які стануть у нагоді кожній господині для приготування їжі. Саме тому, нерідко на кухнях, крім побутової техніки та класичних меблів, зустрічаються також м'які куточки зі зручними столами.
Для кухонь, які одночасно виконують ще й роль гостинної кімнати, експерти рекомендують вибирати великі столи для обіду з круговою або кутовою геометрією, а також м’які стільці, що мають зручні спинки.
Сьогодні можна знайти досить демократичні креативні варіанти кухонних гарнітурів. Барні стійки, підвісні елементи, стільці з високими ніжками — все це користується великою популярністю у дизайнерів-урбаністів.
Невеликі кухонні кімнати, а також кухонні зони у студійних квартирах не провокують робити будь-які експерименті зі складними дизайнами чи геометрією. Візуально зробити простір більшим можна світлою кухонну атрибутикою із елементами скла.
Для зовсім маленьких кухонь доцільно використовувати меблі-трансформери, наприклад, розкладні столи, дивани.
Невід’ємною частиною будь-якого побуту є комфорт. Якщо зорієнтуватися у дизайнах і власних побажаннях ще якось можна, то вирішити інженерну частину без спеціаліста у цій справі буде складніше. «Розумний» кухонний гарнітур — це той, що буде мати необхідну кількість шухляд, шаф, пеналів, етажерок, достатню площу робочою поверхні. Але при цьому, не варто перенасичувати його зайвими елементами для декору.