3D-принтери постійно набирають популярності і стають все більш поширеними. Поряд з їх популярністю зростає і коло їх застосування. Сьогодні 3D-друк став присутнім майже в усіх галузях. Прості функціональні об'єкти та складні електронні компоненти все частіше виготовляються за допомогою 3D-принтерів. Однак найбільша надія покладається на повсякденне домашнє використання цих дивовижних пристроїв, купити який Ви зможете за цим посиланням https://shop.plexiwire.com.ua. Щоб усвідомити всі можливі програми 3D-принтерів, спершу потрібно дізнатися, як вони працюють.
Тривимірні принтери, залежно від моделі техніки, конструкції та застосування, можна розділити на кілька основних груп. Промислові тривимірні принтери дозволяють друкувати елементи з металу методом його плавлення та застосовувати його поступово, пошарово. Завдяки цьому при створенні прототипів елементів не потрібно готувати дорогі форми для лиття з металу. Однак через витрати і розміри самих пристроїв цей спосіб не застосовується в домашньому використанні.
Найпопулярніші методи 3D-друку, доступні пересічному користувачеві, зазвичай засновані на подібній техніці, але для створення моделей використовують відповідні полімери. Домашні 3D-принтери та ті, що використовуються для простих застосувань, кладуть тонкі шари розплавленого пластику, тим самим будуючи модель, попередньо математично описану в конкретному файлі. Товщина шару залежить в основному від якості принтерів. Пристрої, призначені для домашнього використання для менш вимогливих користувачів, досягають товщини шару приблизно 0,1 мм, тоді як високоякісні пристрої, завдання яких друкувати більш точні моделі, можуть досягати шару навіть 0,015 мм.
У тривимірних принтерах розплавлений пластик, як і в звичайних принтерах, розподіляється за допомогою форсунок. Різниця полягає в тому, що форсунки в 3D-принтерах можуть переміщуватися в трьох просторових вимірах, а не тільки в двох, як це є у паперових принтерах. Матеріал, який використовується для виготовлення моделей, має форму тонкої стрічки, яка плавиться, коли вставляється в насадку. Прості моделі принтерів зазвичай мають одну насадку, яка дозволяє друкувати за допомогою однієї пластикової кришки. Дорожчі мають дві або більше насадок і дозволяють друкувати в декількох кольорах.
Інший спосіб друку, доступний користувачам, які не є промисловцями - це PolyJet. Цей метод, на жаль, дорожчий і складніший, але він дозволяє друкувати форми, які неможливо відтворити на спрей-принтері. Поліет-метод використовує рідкі фотополімери, які затверджуються під впливом лазерного світла. Вибравши відповідну потужність, полімер твердне в точці контакту двох променів. Цей спосіб друку дуже точний, і завдяки йому стає можливим друк дуже складних форм, таких як: тверді речовини, розміщені всередині інших твердих тіл тощо.