Кондиціонування приміщень – це процес, в результаті якого в приміщенні створюються оптимальні показники мікрокліматичних умов ( температури, вологості, чистоти повітря), що позитивно впливає на здоров’я людини.
Сучасні системи кондиціонування повітря можуть ефективно очищати повітря з допомогою фільтрів тонкого і грубого очищення, зволожувати, осушувати повітря, а також працювати в режимі вентиляції.
Основні вимоги кондиціонування
В залежності від технологічності кондиціонера, можна вирішувати різні питання регулювання параметрів повітряного середовища. При цьому кондиціонер здатен підтримувати наступні параметри мікроклімату:
- температуру повітря ( нормативне значення літом 23 °С, зимою 20 °С);
- вологість повітря ( нормативне значення літом 40-60%, зимою 30-40%);
- рухомість повітря ( нормативне значення літом 0,3 м/с, зимою 0,05-0,1 м/с).
Оскільки, кожне приміщення має свої архітектурні та функціональні особливості, тип кондиціонування та параметри будуть індивідуальними. У спальних кімнатах слід використовувати не шумні кондиціонери, адже можуть виникнути проблеми з сном та нервовою системою. Встановлення кондиціонерів у Львові, має виключно робитись спеціалізованою монтажною компанією, яка гарантує якість продукції та виконаних робіт.
Процеси кондиціонування повітря повинні:
- працювати автоматично;
- створювати низький шум;
- споживати не велику кількість енергії;
- не забруднювати навколишнє середовище.
Типи кондиціонування приміщень
Сучасні кондиціонери мають широку класифікацію за різними показниками.
Серед широкого спектру техніки можна виділи три основні групи кондиціонерів:
- побутові;
- напівпромислові;
- промислові.
Більшість систем кондиціонування повітря представляються собою окрему спліт-систему, яка складається з внутрішнього і зовнішнього блоку.
До побутових кондиціонерів можна віднести спліт-системи настінного, підлогового, стельового та канального типу з потужністю внутрішнього блоку до 5 кВт, Обладнання такого типу призначе для житлових будинків, котеджів та квартир.
До напівпромислових кондиціонерів можна віднести ті ж самі типи кондиціонерів що у побутовій серії, але з потужністю вище 5 кВт. Застосовують їх, у житлових і громадських будинках.
До промислових кондиціонерів відносять системи, в яких паралельно під’єднються багато внутрішніх блоків до одного чи кілька зовнішніх блоків, потужність більше 10 кВт.
Як правильно вибрати кондиціонер?
Щоб правильно вибрати кондиціонер слід звертати увагу на багато факторів. До основних критеріїв слід віднести:
- слід вибрати кондиціонер, який підходить до типу приміщення;
- кондиціонер має бути правильно розрахований на об’єм приміщення, що не переохолоджувати його;
- кондиціонер має бути сертифікований та відповідати вимогам енергоефективності;
- монтаж обладнання повинен виконуватись сертифікованою монтажною організацією.
Не менш важливим фактором є вартість кондиціонера. Слід розуміти на який клас обладнання ви розраховуєте, адже від цього буде залежати надійність та термін експлуатації системи.
Отже, кожне приміщення має свій унікальний тип кондиціонування та може мати нестандартний підхід. В будь-якому випадку, перед тим, як прийняти рішення, слід звернутись за порадою до спеціалістів в даній сфері, які донесуть до вас необхідну інформацію.