Дробарка - це спеціальне обладнання, призначене для руйнування твердих матеріалів з метою їх подрібнення. Існують як конусні, так і роторні дробарки, які використовуються для середнього та дрібного дроблення у каталозі спецтехніки. Покладаючись на особливості конструкції обладнання і умови експлуатації, яка дробарка є найбільш ефективною і в яких випадках?

Особливості використання конусної та роторної дробарок

Конусна дробарка та процес стиснення

Конусна дробарка характеризується наявністю широкої сфери застосування, так як вона забезпечує подрібнення великих об'єктів, матеріалів високої міцності та абразивних матеріалів високої твердості, які використовуються для обробки металу тощо.

Функціонування конусної дробарки багато в чому залежить від переміщення конуса, який є частиною основної конструкції агрегату, й швидкості його обертання. Таким чином, умовно їх можна розділити на тихохідні та швидкохідні дробарки.

На додаток до цього, розробники пристроїв для подрібнення різних за твердістю та міцністю матеріалів роблять акцент на регулюванні зазору та пропуску ще не подрібненого матеріалу всередині конструкції, які можуть відрізнятися в різних конструкціях агрегатів.

Найбільш важливою відмінністю конусних дробарок, які мають дійсно складну конструкцію, якщо порівнювати їх пристрій з дробарками інших видів, є спосіб впливу - деформація матеріалів шляхом стиснення і зсуву. Нові модифікації устаткування безперервної дії лише сприяють збільшенню продуктивності, покращують роботу з подрібненням матеріалів, забезпечуючи рівномірність процесу.

До того ж, з'являються конусні дробарки з регульованим ходом ексцентрика. Провідні виробники приділяють особливу увагу уніфікації дробарок. Ступінь скорочення крупності в конусної дробарці відповідає 3.

Більшість виробників конусного обладнання для дроблення все частіше зупиняються на випуску агрегатів, що мають гідравлічну швидкохідну конструкцію, яка відрізняється високою частотою коливань конуса. До того ж, розробники вибрали шлях оптимізації, трохи вдосконаливши камери дроблення і корпус пристрою.

Це сприяло зменшенню металоємності самої конструкції. У результаті як тихохідна, так і швидкохідна дробарки виконують одну і ту ж задачу, але з майже однаковою продуктивністю, хоча тихохідна поступається швидкохідній щодо роботи під завалом. До того ж, збільшується і вихід дрібниці.

Роторна дробарка та енергія удару

Роторна дробарка характеризується наявністю іншого способу впливу, відмінного від конусної дробарки, - шляхом ударів (прямого та відбитого) і зрушень. Агрегат призначений для подрібнення м'яких і середніх за показником міцності неабразивних матеріалів. Незважаючи на це, все ще є можливість налаштування зазорів для великого, середнього та дрібного дроблення.

У разі роботи з абразивними та матеріалами високої міцності потрібно зниження номінальної величини. Ступінь скорочення величини в роторної дробарки відповідає 6-8. Що стосується форми зерна, то вона суттєво покращується, так як скорочується кількість лещадних зерен. Однак із роторною дробаркою збільшуються енерговитрати на процес подрібнення і деформації матеріалів.

Що стосується роторних дробарок, останні моделі обладнання стали більш масивними, а рівень захищеності конструкції підвищився в рази. Біл на роторах характеризується наявністю спрощеної системи кріплення, а термін експлуатації продовжується, що пов'язано з формою самого виробу, яке можна перевернути та використовувати повторно.