Форекс - це прибуток, отриманий від коливань курсів валют. Трейдерам потрібно аналізувати макро- та мікроекономічну статистику і психологічні фактори, що впливають на курси валютних пар. Основні фактори, що впливають на курс валют на сьогодні Суми: ставка дисконтування, статистика, макроекономічні показники та психологічні фактори.

Фактори, що впливають на валютні курси

Ця інформація буде в першу чергу цікавою для трейдерів, які тільки починають свою кар'єру на Форекс та хочуть детальніше розібратися в основних факторах, що впливають на обмінний курс. Вважається, що досвідчені торговці знайомі з цією інформацією, але вона також може зацікавити професіоналів.

Курси валют: принцип ціноутворення на Форекс, основні та психологічні фактори

Торгувати валютами на Forex - це чиста спекуляція, оскільки додатковий продукт не створюється під час купівлі та продажу валют. Тому, якщо хтось виграє від подорожчання валюти, то хтось інший втрачає гроші. Існує загальний ринковий фактор, коли загальна ринкова капіталізація знижується, це означає, що всі валюти дешевшають одночасно. Але це лише говорить про те, що деякі інші активи подорожчають.

Наприклад, якщо долар США становить 1:1 до євро, курс становить 1:2 (ви вже можете купити 2 євро за один долар), це означає, що євро дешевшає, а долар США стає сильнішим . Якщо курс USD/EUR залишається 1:1, але до цього ви могли купити 10 грамів золота за 1 долар, а тепер ви можете купити лише 5 грамів, обидві валюти дешевшають порівняно із золотом, або золото дорожчає. Ціна валюти - поняття відносне, оскільки вона завжди виражається у чомусь. Тому за основу було взято долар США. Інші валюти мають ціну за долар США.

Що впливає на курси валют? 

Якщо ви хочете висловити вартість, наприклад, британського фунта в японських єнах, використовуйте перехресний курс, при якому вартість однієї валюти виражається як відношення їх курсу до третьої валюти.

Обмінний курс може бути:

  • Постійний. Він встановлюється центральним банком та має фіксовану вартість протягом певного періоду часу.
  • Плаваючий. Він створюється на основі ринкових факторів (попит/пропозиція). Центральні банки впливають на ринок опосередковано, наприклад, виступаючи контрагентом при купівлі або продажу валюти.

Яскравий приклад - швейцарський франк. Коли швейцарський національний банк оголосив, що більше не буде тримати швейцарський франк за фіксованим курсом по відношенню до євро, франк різко зріс відносно інших валют.