Бетон відомий як будівельний матеріал протягом століть. Перші промислові застосування структурних бетонів - як суміші цементу, каменів, піску та води - згадуються в 4 та 3 століттях до нашої ери. Давні римляни будували гідротехнічні споруди з цієї "штучної породи". Суміші з консистенцією цементної пасти також виготовляли древні греки, змішуючи вапно та золу. Що важливо - у ту епоху в якості в’яжучих речовин використовували бетонні розчини, які заливали в стіни, виготовлені переважно з кам’яних блоків.

Початок роботи бетононасосів

Подача бетону на відстань, яка представлена на сайті https://betononasos.com.ua, була головним викликом для конструкторів будівельної техніки з 1920-х років. Початкова конструкція бетононасосів базувалася на одній поршневій машині з шатуном. Привід поршня в циліндрі для перекачування бетону був реалізований через канатну систему, з'єднану з приводним циліндром.

Така система спричинила дуже велику пульсацію потоку бетону - цикл відкачки був перерваний через цикл всмоктування в одноциліндровій системі. Здатність перекачувати бетон через таку систему сягала кількох метрів і була набагато недостатньою щодо очікувань та потреб ринку бетону на ті роки. В якості розробки цієї системи приводу було винайдено двоциліндрову систему з перевідним клапаном з конструкцією заслінки. Робочі циліндри приводилися в дію системою подвійного "водного" циліндра, з'єднаного поршнями, що перекачують бетон через канатну систему.

Принцип роботи бетононасоса - розробка технології

З розповсюдженням гідроприводів була розроблена двоциліндрова система. У неї клапан, що розділяє цикл всмоктування та нагнітання, являв собою набір поворотних заслінок, керованих гідравлічними приводами. Прикладом більш досконалої адаптації такого рішення з початку 1970-х років була машина Швінга. Вона мала плоскі затвори, завданням яких було відокремлення бетону в завантажувальному бункері від бетону, що перекачується з робочих балонів до трубопроводу. Тоді ж, у 1970-х роках з’явилася конструкція насоса за ліцензією Stetter. З іншого боку, він мав поворотний клапан (з вертикальною віссю), що приводився в дію гідравлічними приводами. Бетон прокачували через установку, що становить конструктивне з'єднання гідроциліндрів з робочими циліндрами.

У середні віки бетон був повністю забутий як будівельний матеріал, тоді цегла стала основним будівельним матеріалом. Повернення до технології бетону відбулося на початку XIX століття, коли був запатентований відомий донині портландцемент.