Чи є сенс купувати російську валюту – це питання цікавить багатьох інвесторів. Фахівці радять придивитися до рубля, через низку причин. Ринок країни пройшов перевірку на стійкість навіть під час падіння обсягів експорту та зниження розцінок на нафту. Так що рубль потенційно хороший варіант для інвестування, на нього можна робити ставки. Його рівень у світовому товарообігу складає близько 1-1,05 %.
Що буде відбуватися з рублем
Ви хочете купити рубль, тоді слід заздалегідь переконатися в його надійності. Російська валюта стабільно підтримує курс щодо гривні. В кінці 2020 котирування становило 0,367-0,362 грн. за рубль. Аналітики прогнозують, що тренд щодо рубля залишиться в межах 0,37-0,36 грн.
Рубль значно зміцнився на ринку навіть в умовах екстремальних сценаріїв. У листопаді 100 руб. можна було купити за 36-37 грн., на початок січня – за 37-38 грн. Середній очікуваний курс не перевищить 38-39 грн. за 100 руб.
Позицію грошей стабілізують відносини з МВФ, підвищення попиту на нафту та знижені геополітичні ризики. За рахунок зростання прибутковості експорту нафтових компаній, монетарного стимулювання рублеві активи будуть мати попит. Однак не можна виключати залежність від можливих антиросійських санкцій відносин нової адміністрації США до Росії після перемоги Байдена.
Довідка! Організація Bloomberg включила рубль до топового списку перспективних валют на 2021 рік.
Але є і менш цікаві висновки ризик-менеджерів «Фінама», які слід враховувати, якщо ви хочете придбати російські гроші в значних кількостях. Так, аналітики повідомляють про можливий ризик девальвації рубля у разі погіршення зовнішньополітичного фону, зняття обмежень на туризм в зарубіжні країни.
Чи варто купувати російську валюту: бонуси рубля
Наскільки рубль привабливий як валюта для інвестицій, і чи варто в нього вкладати свої фінанси, повідомляють аналітики. Серед переваг:
- немає обмежень на придбання;
- досить стабільна конвертованість;
- зміцнення рубля за рахунок зниження відтоку капіталу;
- пом'якшена монетарна політика.
Стабільність грошам додає те, що в економіці країни відзначаються явні поліпшення, незважаючи на пандемію. Немає вираженого зростання безробіття на тлі коронакризи.
Інфляція склала 4 % в минулому році, на 2021 за прогнозом рівень повинен бути не вище 3,5 %. На ринку спостерігається зростання нових компаній, платіжний баланс не знижується. Індекс виробничої активності на колишньому рівні.
Вкладення в рубль можна розглядати в якості альтернативи в поточному році. Ризики в цій валюті невеликі. Придбання можна проводити для розрахунків і виплат, а також для накопичень поряд з доларами та євро.