Діагностика практично всіх патологій нирок включає ультразвукове обстеження. Доступно, швидко, безболісно і інформативно - ось основні переваги цього методу. Про те, як підготуватися до УЗД нирок ви дізнаєтесь, пройшовши за посиланням https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-nirok-lviv/!

Як проходить процедура УЗД

Ультразвукові хвилі дозволяють отримати дані про стан внутрішніх органів. Результати дослідження допомагають лікареві підтвердити, уточнити або спростувати діагноз та оцінити ефективність обраного методу лікування.

Проводиться УЗД нирок наступним чином:

  • Пацієнт лягає на кушетку на бік, потім на живіт;
  • На поперек наноситься спеціальний гель;
  • Датчиком торкаються до шкіри і ковзають по її поверхні;
  • Від датчика ультразвукові хвилі йдуть до внутрішніх органів, а відбитий сигнал виводиться на екран комп'ютера;
  • Лікар робить необхідні виміри і роздруковує результати обстеження.

Процедура триває від 15 до 20 хвилин.

У яких випадках потрібне проведення УЗД нирок?

У сечовивідної системі - сечовому міхурі, нирках і надниркових можуть виникати різні порушення:

  • новоутворення: камені, поліпи і кісти;
  • запальні процеси: цистит і пієлонефрит;
  • вроджені особливості та травми.

Симптомами можуть бути: біль в попереку, зміна кольору сечі, болі при сечовипусканні, набряки, відхилення від норми в аналізах сечі.

УЗД сечовивідної системи і нирок практично завжди входить в передопераційне обстеження.

Як підготуватися до УЗД нирок?

Підготовка до УЗД нирок передбачає дотримання дієти. За три дні до обстеження необхідно відмовитися від продуктів, що підсилюють газоутворення і можливе запалення. Не можна їсти гостре, солоне, солодке і смажене. Капусту, бобові та інші продукти, що сприяють газоутворення, також слід виключити.

Рекомендується їсти каші - гречану та рисову. Харчуватися потрібно невеликими порціями 5-6 разів на день. Останній прийом їжі повинен бути за 8 годин до діагностики. Через 30 хвилин після нього варто прийняти абсорбент, наприклад, активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги. Зниження газоутворення в кишечнику покращує візуалізацію нирок на УЗД.

Питний режим при підготовці до УЗД нирок

Підготовка до УЗД нирок вимагає дотримання питного режиму. За годину до діагностики потрібно випити 0,5 літра чистої води без газу або несолодкого чаю. До діагностики відвідувати туалет не можна, сечовий міхур під час дослідження повинен бути наповнений.