В останній час все частіше і частіше з'являється інформація, що та чи інша компанія отримала комплаєнс-ризик. Проте не всі розуміють значення цього слова. Отже, комплаєнс це можливість будь-якою компанії відповідати чинним законам та правилам. При цьому слід пам’ятати, що навіть дотримання усі можливих норм не гарантує, що компанія не отримає комплаєнс-ризики.

Якими бувають комплаєнс-ризики?

Перший, найбільш поширений, ризик з цієї категорії – екологічний. Будь-яка компанія несе потенційну екологічну загрозу навколишньому середовищу та живим організмам. В першу чергу це стосується великих підприємств зі шкідливими умовами праці.

Будь-яка організація, навіть найменша, повинна піклуватися про безпеку працівників та збереження їхнього здоров’я. До цієї категорії відносяться:

•  дотримання правил техніки безпеки;

•  недопущення нещасних випадків або виробничих травм.

Наступний комплаєнс-ризик – корупція та шахрайство працівників. Кожна компанія несе відповідальність за незаконні дії будь-якого свого співробітника.

Крім захисту своїх працівників від нещасних випадків, організації також несуть соціальну відповідальність перед іншими людьми. Тобто, якщо в магазині трапився нещасний випадок з відвідувачами – це недбалість керівництва та власників закладу.

Якщо компанія свідомо чи випадково випустила неякісний продукт чи надала послугу в неповному обсязі – з’являється новий комплаєнс-ризик. За якість товару чи послуги всю відповідальність несе компанія.

Тож обираючи нових потенційних партнерів не зайвим буде перевірити чи не мають вони будь-який комплаєнс-ризик. В Україні на це можна перевірити будь-яку організацію за допомогою сервісу https://youcontrol.com.ua/.

Комплаєнс контроль від YouControl містить в собі не тільки перевірку загальних реєстраційних даних, податкової інформації та судової практики, а також наявність різного виду боргів, чинних ліценцій та дозволів, результатів перевірок різними інстанціями. Крім того, прискіпливо вивчається фінансовий стан компанії та наявність будь-яких санкцій чи юридичних обмежень. Отримання такої інформації дозволить приймати бізнес-рішення виважено та безпечно. Крім того, за допомогою YouControl можна здійснити перевірку на комплаєнс-ризики власну компанію чи організацію.

Слід пам’ятати, що жодна компанія не застрахована від порушення чинного законодавства. Але й ігнорувати виникнення комплаєнс-ризиків не можна. Для того, щоб їх уникнути, слід ретельно проаналізувати діяльність компанії за допомогою фахівців та визначити можливі ризики. А потом здійснити комплекс заходів, що пом’якшать їх вплив.