Погіршення слуху може застигнути зненацька. Доволі часто людям здається, що вони усе чують, а їхні близькі радять звернутися до лікаря та перевірити слух. А коли виявляється, що є проблема, постає важливе питання: що робити, аби чути краще? У цьому багатьом допомагають слухові апарати. Ці сучасні пристрої постійно аналізують звукове середовище, «витягують» з нього корисні сигнали та підлаштовують під потреби користувача. Це полегшує сприйняття навколишніх звуків та робить життя людини з вадами слуху набагато комфортнішим. Та як же зрозуміти, що вам треба носити слуховий апарат? Даємо поради та покроковий алгоритм дій у разі приглухуватості!
Ознаки, що вам потрібна реабілітація слуху
Більшість людей, в яких розвивається приглухуватість, не усвідомлюють проблеми, поки їм на неї не вкажуть. Та навіть після того, як оточення починає наполегливо радити сходити до лікаря, не поспішають це робити. Але перевірити себе та свій слух ніколи не завадить. Ось найпопулярніші симптоми, що вказують на розвиток приглухуватості:
- здається, що інші люди розмовляють нерозбірливо;
- часто хочеться перепитати щось у співрозмовника;
- погано чутно жіночі та дитячі голоси;
- «зникли» деякі звуки – наприклад, спів птахів, журчання води, шелестіння листя;
- постійно хочеться підвищувати гучність на телевізорі та інших пристроях;
- близькі люди натякають, що з вашим слухом не все гаразд (а іноді кажуть прямим текстом).
Не слід відмахуватися від усіх цих бентежних дзвіночків. Почати реабілітацію слуху треба якомога раніше. Помітили в себе хоча б один із описаних симптомів? Розповідаємо, що слід робити!
Крок 1 – діагностика
Якщо ви підозрюєте в себе приглухуватість, треба записатися на прийом до ЛОРа або сурдолога. Він проведе консультацію, збере анамнез та призначить необхідні методи обстеження. Зазвичай для визначення ступеню порушення слуху проводять тональну порогову аудіометрію. Вона показує, на яких частотах та на скільки знижено сприйняття звуків.
Крок 2 – реабілітація
За результатами аудіограми спеціаліст зі слухопротезування підбирає для пацієнта слухові апарати: https://sluhovie-apparaty.com.ua/ua/home. При цьому він враховує ступінь порушення слуху, спосіб життя людини, побажання. Далі спеціаліст пропонує декілька варіантів, а пацієнт обирає той, що підходить найліпше. Коли вибір зроблено, сурдолог вносить індивідуальні налаштування згідно з результатами аудіограми.
Крок 3 – адаптація
Треба бути готовим, що спочатку носити слухові рішення може бути не дуже зручно. До них ще слід звикнути, й робити це варто поступово. Наприклад, у перший тиждень адаптації носити прилади по 2-3 години на добу, з перервами. Потім трошки збільшувати ці інтервали, поки нарешті на зможете комфортно почуватися з апаратами цілий день. Також слід пам’ятати, що у разі проблем завжди можна звернутися до сурдолога, що веде вашу реабілітацію. Він підтримає, відповість на запитання та за необхідністю відкоригує налаштування.