Під час проведення ремонтно-оздоблювальних робіт будівельні та оздоблювальні матеріали, як правило, вибираються довго і скрупульозно, чого не скажеш про метизи. Але якщо гайка відкрутиться, а саморіз випаде з отвору, то маса зусиль може зійти нанівець. Тому потрібно знати, як правильно вибрати кріплення.
Будь-який вид робіт має на увазі використання кріплення. Будь то будівництво, оздоблення приміщення, звичайний ремонт - завжди знадобиться що-небудь скріпити. І тут ми завжди звертаємося до широкого переліку кріпильних елементів, який в залежності від своїх особливостей конструкцій та вихідних матеріалів може застосовуватися для надання допомоги у вирішенні будь-яких проблемних питань.
Як розібратися і яке захисне покриття вибрати?
Захисне оксидування виробів. Тривалий термін експлуатації і чудову естетичну складову метизів забезпечує спеціальний захисний шар, нанесений на їх поверхню. Саме нехитре покриття дає процес оксидування, при якому металева поверхня кріплення збагачується молекулами кисню.
Оксидованої кріпильні деталі мають естетичний і благородний вид. Але занадто спрощений процес оксидування не дуже надійно захищає від агресивного атмосферного впливу. Оксидовані цвяхи і шурупи вельми схильні до корозійних процесів.
Захисне металеве покриття. Вироби виходять більш якісними і корозійно-стійкими, якщо їх поверхня покривається тонким шаром таких металів, як цинк, кадмій, мідь, латунь і нікель. Найбільш ефективним вважається хромування або нікелювання кріпильних виробів.
Поверхні кріпильних пристроїв стали захищати за допомогою різних металів не так давно. Однак подібний захист вже встиг завоювати величезну популярність у численної армії споживачів. Багато з них при роботі, наприклад, з деревної поверхнею застосовують особливі захисні просочення самих різних тонів і відтінків. І саме до цих відтінків надалі підбираються цвяхи, оцинковані, хромом, міддю, латунню. Адже у кожного такого покриття також є свій колір, який може прекрасно гармоніювати з кольором певної просочення або лакофарбового виробу. Крім того, кріплення, захищене металевим шаром, не боїться корозії і не формує на деревному виробі неестетичних жовтувато-бурих плям.
Важливо знати!!!
Слід знати, що метизи, оцинковані, з плином часу починають іржавіти і псуватися. Це пов'язано з поганою екологією. Справа в тому, що в наші дні атмосфера постійно забруднюється небезпечними і хімічно агресивними речовинами, які здатні вступати в хімічні реакції з водою і багатьма металами, що призводить до появи іржі.