Ноутбуки та ПК в наш час не являються предметами розкоші, їх можна знайти майже в кожному помешканні. Як і будь-які речі, вони зношуються, застарівають морально і фізично. В такі моменти задумуєшся, а чи не час придбати новий ПК. Але ж якісна електроніка коштує зовсім не дешево! Насправді не обов’язково витрачати шалені гроші, коли є можливість придбати бу техніку з США.

Купивши лептоп, який уже встиг побувати в експлуатації, можна іноді зекономити до 50-60% фінансів, якщо зрівняти з вартістю нового девайса. Достатньо лише визначитись із необхідними параметрами і скористатись зручним фільтром на сайті Trium.

Як обрати ноутбук

Якісна техніка має бути оснащена:

  • відеокартою, вентилятором та акумулятором у робочому стані;
  • операційною системою;
  • потужним процесором;
  • матрицею без битих пікселів;
  • функціонуючими – клавіатурою, тачпадом, USB-портами;
  • жорстким диском у гарному стані.

Високовиробничий процесор вкрай необхідний, якщо девайс купують для виконання складних завдань чи тривалої щоденної роботи. Краще, якщо він буде від Intel і матиме частоту не менше ніж 2 ГГц. Коли мова йде про низькі навантаження, то вистачить можливостей стандартного процесора й оперативної пам’яті в 4 Гб, ігри же потребують, як мінімум 8 Гб оперативки, хоча у більшості моделей є можливості для збільшення її об’єму. Розмір жорсткого диска також має значення. Що ж стосується відеокарти:

  • для виконання складних завдань, роботи в графічних редакторах, для ігор в мережі чи з надскладною графікою потрібна дискретна;
  • для простих операцій буде достатньо інтегрованої карти.

Також зверніть увагу на материнську плату, адже вона дуже чутлива до механічного впливу і може постраждати при неакуратному поводженні. Клавіатуру зручно перевіряти у текстовому редакторі, тестуючи працездатність кнопок окремо і в комбінації. Роботу ж батареї можна побачити, навантаживши ПК складними задачами.

Чи повинна бути в ноутбуці операційна система? Звісно, адже з саме з її допомогою можна виявити приховані дефекти. Разом з тим, дуже важливо приділити увагу монітору. Наскільки він яскравий? Чи рівномірна картинка? Часом на рідкокристалічних екранах під певним кутом проявляються плями – результати механічного впливу на матрицю. Від них неможливо позбавитися.

Як перевірити ПК

Ціна ноутбука напряму залежить від того, як давно він був виготовлений і скільки часу використовувався за призначенням. Звісно, не варто купувати моделі, які довго експлуатувалися. Якщо вони були у використанні рік чи два – це ідеально, адже ціна на таку техніку нижча за ринкову в середньому на 40%, а стан – відмінний.

Перш ніж завершити угоду з продавцем техніки, бажано досконало перевірити її стан:

  • Зробити візуальний огляд, щоб упевнитись у відсутності дефектів.
  • Включити девайс, щоб дізнатися, як швидко відбувається його завантаження, чи є шуми і наскільки якісне зображення. Клавіші при цьому повинні натискатися легко, не мають залипати.
  • Бажано провести стрес-тестування й упевнитись, що характеристики з опису товару дійсно реальні.
  • Працездатність USB-виходів перевіряється традиційно, за допомогою флешки, а динаміків – шляхом відтворення аудіо.

Близько половини цих операцій здатний здійснити самостійно і не надто досвідчений користувач ПК. Витративши трохи власного часу він обере кращий лептоп з високими виробничими характеристиками, адже навіть моделі, які випустили років 5 тому, в даному плані майже нічим не поступаються новій техніці. Вони відмінно впораються з поставленими завданнями. Екрани у таких ноутбуків передають зображення високої якості, адже починаючи з 2012 року, їх оснащують світлодіодною підсвіткою. Більшість девайсів можна модернізувати через деякий час. Комплектуючі, як і техніку можна придбати у спеціалізованому магазині Trium, отримавши бонусом гарантію на замовлений товар.