Власний автомобіль - це зручність та незалежність, але також тягне за собою певні зобов'язання. Одне з них - покупка страховки цивільної відповідальності. Однак власники авто не завжди пам'ятають, чому це так важливо та наскільки придбання цієї обов'язкової страховки захищає їх від наслідків подій, викликаних дорожньою подією. Якщо вам необхідно придбати поліс ОСЦВП, найкраще скористатися послугами перевіреної страхової компанії. Сервіс Автоцивілка онлайн PolisBot дозволяє оформити поліс в декілька кліків. На сайті можна:
- розрахувати вартість полісу;
- оформити поліс;
- порівняти вартість автоцівилки;
- створити нагадування про подовження полісу.
Головна перевага сервісу PolisBot - можливість вибору кращої пропозиції серед страхових компаній. Треба мати на увазі, що в даний час автоцивілка на 3 місяці або півроку недоступна. Таку можливість відмінили, і тепер мінімально можливий термін на котрий можна оформити цивілку - 1 рік.
Базові знання про страхування цивільної відповідальності
Автострахування охоплює добровільне страхування, але перш за все обов'язкове страхування цивільної відповідальності, яке, відповідно до закону, кожен власник транспортного засобу повинен оформляти один раз на рік в будь-якій страховій компанії.
Договір страхування повинен бути укладений власником транспортного засобу до його введення в рух (тобто не пізніше дати реєстрації транспортного засобу) та дійсний у ЄС та країнах, які підписали міжнародні угоди.
Основне правило страхування відповідальності перед третіми особами - безперервність між наступними полісами. Після укладення договору відповідальність за виплату компенсації (в межах гарантійних сум, вказаних в акті) третім особам, які постраждали в ДТП від застрахованого водія, переходить до страхової компанії. Однак винний не отримає компенсації по страхуванню цивільної відповідальності за збитки, які він сам поніс в результаті події. Крім того, компанія, у якої був придбаний поліс, може зажадати від порушника відшкодування виплаченої компенсації, якщо він:
- заподіяв шкоду навмисно;
- знаходився в стані після вживання алкоголю, інтоксикантів або психотропних речовин;
- перейшов у володіння транспортним засобом в результаті вчинення злочину;
- не мав необхідних дозволів на керування транспортним засобом (за винятком випадків, коли мова йшла про порятунок людського життя або майна або переслідування людини відразу після скоєння злочину),
зник з місця аварії.