Біль - це практично завжди симптом запального процесу, він не з'являється просто так. Одна з найбільш ймовірних причин - це пульпіт, який часто слідує за карієсом, що не був вилікований вчасно. При цьому захворюванні запалюється пульпа - м'які тканини, що заповнюють порожнину зуба, які містять дуже багато нервових закінчень. Звідси і біль, який, як правило, посилюється в лежачому положенні, тому напади гострого болю часто трапляються саме вночі. При пульпіті біль різкий, пульсуючий, він може віддавати не тільки в сусідні зуби, але навіть у вухо чи горло.

Ще гострий зубний біль часто є супутником періодонтиту, тобто запалення верхівки кореня зуба. Крім хворобливих відчуттів при періодонтит пацієнта може турбувати набряк ясна, кісти, гнійні виділення. Гострий біль буває наслідком механічної травми зуба або тканин навколо нього. Гіперестезія або підвищена чутливість зубів також викликає біль, який досить швидко минає, але приносить багато незручностей.

Чим небезпечний гострий зубний біль?

Якщо заглушити біль самостійно, то це принесе полегшення лише на якийсь час, а потім він повернеться знову і знову. Це може призвести до того, що біль стане хронічним, запалення буде запущено і призведе до серйозних проблем зі здоров'ям. Зуб цілком реально втратити, якщо не вилікувати саме захворювання, яке провокує напади гострого болю. Чим раніше ви запишетесь на прийом до зубної клініки у Львові Symmetrica, тим простіше та швидше буде лікування.

Як зняти зубний біль у домашніх умовах

Зрозуміло, найкращий варіант – це не займатися самолікуванням, а звернутися за допомогою до стоматолога, який проведе діагностику, визначить причину виникнення болю та запропонує план вирішення проблеми. Однак ми розуміємо, що не завжди можна відразу відвідати лікаря, тому до візиту можна постаратися полегшити біль народними засобами.

До них належать:

  • Полоскання лікарськими травами: наприклад, добре допомагає шавлія, материнка, дубова кора, ромашка, календула;
  • Прийом знеболювальних препаратів. Пам'ятайте, що його потрібно здійснювати з максимальною обережністю, не можна застосовувати сильнодіючі ліки, особливо антибіотики, без призначення лікаря;
  • Масаж певних точок на тілі, зокрема, на руках між вказівним та великим пальцями;
  • Компреси (тільки холодні – гріти хворий зуб категорично не рекомендується).

Щоб не думати про біль, можна постаратися відвернути себе, переключити увагу на хобі чи роботу. Активна діяльність у цьому випадку навіть вітається, а лежати, навпаки, не варто, тому що в положенні лежачи тиск на хворий зуб, швидше за все, лише посилиться.