Чернігів туристичний – одне з найстаріших міст України, яке славиться своєю величною історією. Колись тут була гетьманська столиця, і саме цей факт приваблює сюди сотні людей із різних куточків світу. На Чернігівщині сконцентровано багато архітектурних пам'яток, а також найкрасивіших природних заповідників, якими варто помилуватися.

Не загубитися у різноманітності туристичних маршрутів, а також вибрати гіда, який допоможе вам провести час максимально цікаво та продуктивно, допоможе портал «Чернігівщина туристична». Тут ви швидко знайдете відповідь на запитання «Що подивитись в Чернігові?»: всі визначні пам'ятки, готелі в Чернігові, бари, ресторани та кафе зібрані на зручному сайті, за допомогою якого ваша подорож пройде з максимальним комфортом.

Чому варто відвідати Качанівку

Національний історико-культурний заповідник Качанівка – один із найкрасивіших та наймальовничіших куточків Чернігівської області. На території розміром 732 гектарів розташувався найкрасивіший палац країни, а також прилеглий до нього парк, який славиться своїми ставками, рідкою рослинністю, тихими алеями та романтичною атмосферою.

Чим цікава садиба

Качанівка садиба – це славнозвісний Палац Тарновських. Він чудово зберігся до наших днів, навіть не дивлячись на те, що за радянських часів звідси винесли все, що можна було винести. Сучасна влада частково відтворила убранство приміщень, але лише на малу долю, адже точно не відомо, який смак та багатство мало власники. Відомо лише те, що дім був обставлений меблями з червоного дерева, тут було багато скла, предметів с золота, срібла, прикрашених дорогоцінним камінням.

Історія садиби дуже цікава. Першим її власником був Петро Румянцев-Задунайський, який отримав ці землі в подарунок від Катерини другої. Продана садиба була його сином, а згодом перейшла у спадок до Григорія Тарновського. Він й облаштував дім так, як ми його бачимо зараз.

Особливості Качанівського парку

Екскурсія в Качанівку не може пройти без прогулянки величезним парком, що прилягає до садиби. Це двоярусний комплекс, що розташувався на березі річки Смош. Понад 60 кілометрів стежок ведуть вас в найкрасивіші місця:

  • до дуба Гоголя;
  • на поляну Тараса Шевченка;
  • до Гірок Любові та Вірності;
  • до інтимного скверика;
  • до романтичних руїн;
  • також до паркових мостів, що користуються особливим попитом серед закоханих та молодят.

Графік роботи Качанівки, а також інші деталі майбутньої подорожі ви можете дізнатися, знайшовши собі гіда. Якщо ж ви хочете самостійну подорож, без супроводження, – варто уважно вивчити всі можливі нюанси, щоб прогулянка принесла лише самі позитивні емоції.

Чому варто відправитися в Батурин

Екскурсія до Батурина – обов'язковий етап вивчення пам'яток Чернігівської області. Це місто є справжньою перлиною регіону, адже саме тут жив останній гетьман України Кирило Розумовський.

Засумувати тут не зможуть ні дорослі, ні діти. У гості на вас чекає Палац Кирила Розумовського, Кочубеївський парк та прославлений Будинок Кочубея, який зберігся до наших днів майже бездоганно.

Своєю величчю та архітектурною геніальністю вразять Воскресенська церква, а родзинкою подорожі стане відвідування Батуринської фортеці, зведеної з дерев'яних балок, обмазаних глиною.

Батурин – місто з давньою історією та незабутнім колоритом, яке не залишає байдужим нікого. Кожен, хто побував тут хоча б один раз, повернеться знову, щоб подихати сміливістю, патріотизмом і гордістю, що просякнули повітря на віки.