Вести облік товарів у кіоску або невеликому магазині з декількома десятками найменувань можна і у звичайному зошиті. Але з розширенням бізнесу такий спосіб контролю не лише буде малоефективним, а й призведе до серйозних проблем.
Залежні товарні залишки, нестача ходової продукції, невчасне зміна роздрібної ціни зі збільшенням закупівельної вартості, величезні витрати часу приймання і інвентаризацію — це лише незначна частина труднощів, із якими стикаються бізнесмени, які не використовують у своїй роботі спеціалізовані товарооблікові програми.
Потрібна надійна програма для ведення обліку? У такому уразі вам варто ознайомитися з пропозицією компанії h-profit.com!
Навіщо потрібні програми для обліку товарів у магазині
Програми обліку товарів необхідні автоматизованого контролю над рухом продукції. Вони дозволяють створювати бази даних, в яких вказують не тільки найменування товарно-матеріальних цінностей, а й їх опис, термін придатності (за наявності), дати приймання, продажу чи відвантаження, вартість та динаміку її зміни, величину ПДВ та іншу інформацію, необхідну для аналізу бізнес-процесів
Одне програмне рішення можуть використовувати як у локальній мережі, тобто на одному підприємстві, так і розгортати по всій корпорації — одночасно відстежувати роботу кількох складів, торгових приміщень або точок громадського харчування.
Крім того, товарооблікове ПЗ допомагає вести документацію у повній відповідності до вимог чинного законодавства: оформляти накладні та платіжні доручення, виставляти рахунки, готувати квитанції, договори на постачання та відвантаження продукції та інше. Як правило, типові бланки та шаблони для заповнення є за замовчуванням практично у всіх програмних рішеннях для обліку товарів.
Застосовуючи спеціалізоване програмне забезпечення, підприємці:
- ведуть облік товарів;
- відстежують переміщення продукції складі;
- контролюють терміни придатності продукції;
- планують закупівлі відповідно до затребуваності тих чи інших позицій;
- відстежують доходи та витрати компанії;
- виробляють взаєморозрахунки з постачальниками та іншими контрагентами;
- оформляють необхідну документацію для подання звітів до податкових органів.
У роздрібній торгівлі з допомогою програми обліку товарів як аналізують продажу, а й створюють номенклатури до роботи з онлайн-касами.
Відповідно до чинного законодавства, багато підприємців з 01 лютого 2021 року стали не просто видавати касові чеки, а й вказувати в них найменування реалізованої продукції. Але щоб онлайн-каса змогла це зробити, в неї потрібно завантажити необхідні назви, а найзручніше проводити дані маніпуляції за допомогою товарооблікових програмних рішень.