Інвестувати за часів високої інфляції, ще не загашеної пандемії коронавірусу, а також в умовах війни в Україні та послаблення гривні складно. Багато хто готовий вкладати свої кошти лише в основні валюти, відомі як безпечні інвестиційні гавані, серед яких на перший план виходить швейцарський франк, але не слід забувати про інші валюти, такі як долар, євро, злоті чи крони. Інші вибирають золото у фізичній чи паперовій формі. Але чи мають вони рацію? Чи, можливо, інвестування в екзотичні валюти було б найкращим вибором?
Зберігання коштів у національній валюті
Чи справді внесок чи зберігання коштів у національній валюті на банківських рахунках - погана ідея за умов високої інфляції? Це не так, оскільки існує безліч різних факторів, що впливають на зміцнення чи ослаблення гривні. Крім рівня інфляції чи фіксованих відсоткові ставки, вона залежить від:
- темпів економічного зростання;
- торговельного балансу країни;
- рівня боргу;
- світової економічної ситуації.
По суті, метою заощаджень в іноземній валюті має бути бажання зменшити ризик, а не бажання заробити на коливаннях її обмінних курсів, що є прерогативою валютних інвесторів та спекулянтів.
Якщо в Україні збережеться висока інфляція, а все свідчить про це, відносно високі поточні відсоткові ставки НБУ не обов'язково мають призводити до ослаблення національної валюти. Проте тривале значне зростання цін може викликати побоювання в інвесторів, які прагнутимуть знизити купівельну спроможність грошей, продаючи гривню та сприяючи зниженню її вартості по відношенню до інших світових валют.
Тому зараз варто задуматися про заощадження в іноземній валюті, причому найкраще вибирати резервні валюти з доларом США на чолі й так звані безпечні гавані, такі як швейцарський франк. Долар - це валюта, якій довіряють, як золоту. Франк, своєю чергою, має стабільну вартість.
В яку валюту вигідно інвестувати, коли немає досвіду інвестування
Припустимо, ви людина, яка ніколи раніше не інвестувала в іноземну валюту. Як краще інвестувати, щоб зменшити ризик? Переважно у валютах, які називають безпечними притулками, таких як раніше згаданий долар США, євро, швейцарський франк та британський фунт.
Все тому, що вони менш схильні до падіння вартості, ніж екзотичні валюти. Найголовніше при таких інвестиціях на ринку Форекс - це аналіз ризику та ринкової ситуації, що склалася. Принаймні деякі базові знання про залежність курсу будуть корисні. Не варто використовувати фінансове плече, яке доступне на ринку Форекс. Хоча воно створює більше шансів на отримання прибутку вище за середній, його використання збільшує рівень ризику.