Кожній жінці бажано відвідувати гінеколога для профілактичного огляду один чи двічі на рік. Це дозволяє виявити захворювання на ранній стадії або впевнитися в їх відсутності. Але трапляються ситуації, коли може знадобитися терміновий огляд гінеколога. У таких випадках важливо записатися до фахівця позапланово.
Отримати консультацію щодо лікування молочниці ви можете на сайті medikom.ua!
Коли потрібно звертатися до гінеколога?
На перший погляд, більшість симптомів не здаються серйозними. Але вони можуть вказувати на зміну стану здоров'я. До лікаря важливо звертатися за наступними ознаками:
- біль унизу живота;
- зміна характеру та тривалості менструації;
- поява незвичайних виділень, неприємний запах;
- біль до або під час менструації;
- порушення тривалості циклу; відсутність регулярності;
- неприємні відчуття у сфері молочних залоз;
- стрибки настрою, пов'язані з фазою циклу;
- відсутність вагітності протягом року планування чи півроку після досягнення 30 років.
Ці симптоми можуть вказувати на захворювання або зміни гормонального циклу. Лікар проведе обстеження, призначить аналізи. У разі зміни призначається схема лікування. За дотримання рекомендацій гінеколога стан здоров'я та самопочуття значно покращуються.
Профілактичний огляд, діагностика і лікування захворювань, підготовка до вагітності, діагностика вагітності та спостереження під час неї – все це пропонує Клініка Медіком!
Діагностичні процедури
Для точного визначення стану здоров'я насамперед проводиться консультація. Лікар уточнює скарги пацієнтки, наявність хронічних захворювань. Здійснюється візуальний огляд. Також призначаються такі дослідження залежно від ознак захворювань:
- Ультразвукова діагностика органів малого тазу. Процедура проводиться для оцінки стану матки та яєчників. Це дослідження проводиться на 5-7 день циклу або під час вагітності.
- Аналіз крові. Визначаються основні гормони, які впливають на функцію яєчників. Аналіз призначають при порушеннях циклу.
- Дослідження хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ). Воно необхідне визначення вагітності. Даний аналіз дозволяє її виявити у перші тижні, а в деяких випадках до затримки.
- Гістеросальпінгографія. Дане апаратне дослідження призначається визначення прохідності труб. Перевірка проводиться у разі виникнення проблем із зачаттям.
- Цитологія та біопсія. Призначення дозволяють підтвердити або унеможливити появу несприятливого діагнозу.
- Кольпоскопія. Проводиться для оцінки стану шийки матки та слизових оболонок.
Спектр досліджень підбирається індивідуально. Він залежить від наявності симптомів, скарг пацієнтки. У деяких випадках досить простого огляду та дослідження крові на гормони.