Практично кожному водієві або вже доводилося, або колись доведеться вибирати диски для свого автомобіля. Це завдання не з найпростіших, хоча, на перший погляд, так і не здається. При виборі потрібно враховувати ряд параметрів: діаметр, ширина, виліт, діаметр центрального отвору, кількість отворів під кріплення тощо. У всьому цьому доведеться розбиратися, адже покупка товару наугад точно не дасть хорошого результату.
Починати підбір рекомендується з типу. А вже потім можна буде визначитися з конкретною моделлю.
В залежності від матеріалу та способу виробництва диски для автомобіля діляться на три категорії:
- ковані;
- литі або легкосплавні;
- сталеві або штамповані.
Далі буде коротке порівняння, яке допоможе вам визначитися за максимально короткий час.
Вартість
За критерієм ціни на першому місці знаходяться сталеві моделі — вони найдешевші. В цьому грають роль кілька факторів: дешевизна матеріалу, легкість виробництва та простота конструкції. Вартість таких виробів стартує з 800-1000 гривень.
На другому місці розташувалися легкосплавні. Алюмінієвий сплав дорожчий в порівнянні зі сталлю, а технологія виробництва складніша. Мінімальна ціна на них становить близько 1500 гривень за одиницю.
І найдорожчими є ковані диски. Склад матеріалу дуже схожий на той, що використовується в литих моделях (алюміній та різні інші добавки). Але роблять їх за складною технологією, яка дозволяє досягти найвищого ступеню міцності. Стартують ціни на ковані диски приблизно з 6500 гривень.
Різноманітність вибору
Під цим поняттям варто розуміти кількість доступних для придбання типорозмірів та дизайнів. В цьому беззаперечно лідирують легкосплавні моделі. Знайти такі диски можна практично для будь-якого автомобіля. Також радує велике різноманіття крутих дизайнів.
Ковані виглядають ще краще. Для них характерна менша товщина спиць (оскільки метал тут набагато міцніший), що виглядає дуже ефектно. Щодо різноманітності, то тут вибір набагато менший.
Сталеві диски виглядають майже однаково, тому дизайнерські потреби при їх покупці вам задовольнити не вдасться. А от з типорозмірами ситуація непогана — вибір є.
Стійкість до пошкоджень, ремонт
Ковані диски найміцніші. Щоб пошкодити чи зруйнувати такий, доведеться дуже постаратися. Якщо це все ж таки сталося, то відремонтувати виріб можна без особливих проблем.
Сталеві знаходяться на другому місці за міцністю. При ударі такий диск згинається. Вм’ятину, що утворилася, за лічені хвилини вирівняє будь-який майстер, якщо на СТО є відповідний станок. За необхідності підрівняти диск можна й самостійно за допомогою невеликого молотка. Це дозволить вам доїхати до шиномонтажа.
Міцність та ремонтопридатність литих моделей залежить від складу сплаву, який у кожного виробника свій. Але, якщо взяти загальну картину, то вони програють сталевим аналогам. Також в залежності від складу сплаву диск може або тріскатися при ударі, або згинатися. Тріщину усунути важче, і за це беруться не всі майстри.