Під час виношування плода імунітет жінок дуже вразливий, захисні функції організму знижуються. Не дивно, що в цей період простудні захворювання трапляються частіше, ніж звичайно. Кашель при вагітності виникає з різних причин і може спровокувати ускладнення. Розглянемо докладніше небезпеку та лікування кашлю в домашніх умовах.

Кашель при вагітності: чому виникає, чим небезпечний?

Ослаблення імунітету призводить до підвищеної сприйнятливості до мікробів. Кашель - це один із симптомів застуди. Більше 90% всіх ГРЗ (гострих респіраторних захворювань) спричинені вірусами. Вони легко передаються при кашлі та чханні, тому вагітним жінкам потрібно бути подвійно обережними.

З яких причин виникає сильний кашель при вагітності?

Ось основні їх:

- бактеріальні інфекції;

- захворювання горла;

- проблеми із травним трактом;

- алергія;

- сухе повітря.

При вагітності спостерігається підвищена чутливість до запахів, тож будьте обережні при використанні парфумів, порошків, миючих засобів. Іноді, щоб позбавитися кашлю при вагітності, достатньо замінити або перестати використовувати один із засобів. Сухий кашель при вагітності не може нашкодити дитині фізично, проте будьте уважні та не переплутайте застуду з грипом. Якщо у першому випадку симптоматика включає біль у горлі, нежить, кашель та невеликий жар, то у другому додається біль у м'язах та різко підвищується температура.

Для вагітних небезпечні ускладнення після грипу, які можуть призвести до таких наслідків: передчасних пологів; мимовільного викидня; затримки розвитку плода. При підозрі на грип негайно зверніться до лікаря.

Перш ніж розпочинати самостійне лікування кашлю при вагітності, вивчіть симптоми ускладнень:

- частий кашель із мокротинням;

- погане самопочуття, висока температура;

- відхаркування зеленим слизом, утруднене дихання.

У таких випадках негайно зверніться за медичною допомогою.

Кашель при вагітності: медичні препарати

Звичайно, такий стан не можна пускати на самоплив. Найбільш небезпечний кашель у 1-му триместрі вагітності, коли органи та системи дитини тільки формуються. Що можна вагітним від кашлю у цей період? Найкраще підтримати ослаблений імунітет та дозволити організму боротися самостійно. Також рекомендую використовувати небулайзер для інгаляцій відварами трав, так і аптечними засобами (за розпорядженням лікаря).

Найкраще вибирати таблетки і капсули на натуральній рослинній основі, але в будь-якому випадку насамперед проконсультуйтеся з лікарем.