Наближення холодів актуалізує тему вибору електричного обігрівача як додаткового або основного опалення житлових приміщень. Який обігрівач найкращий для квартири? Для відповіді це питання розглянемо, які варіанти пропонується конкретному покупцю, і які є найбільш економічними.
Усі наявні моделі обігрівачів можна віднести до одного з нижче перерахованих типів:
Масляний радіатор
У назві цього відображена певна наступність з традиційними радіаторами центрального опалення. Масляний радіатор теж має ребра, але всередині його корпусу нагрівається не вода, а мінеральна олія. Вона у свою чергу передає тепло корпусу радіатора, який поступово нагріває повітря приміщення. За наявності вбудованого вентилятора процес нагрівання прискорюється.
Робоче становище масляного радіатора – виключно вертикальне. У більшості моделей є датчик, що відключає прилад при падінні. У комплект покупки може входити ємність для води, що компенсує зниження зволоження повітря під час експлуатації.
Власнику масляного радіатора найтепліше буде поруч із приладом. Оскільки нагрівання повітря відбувається посередньо з проміжними ланками у вигляді олії та корпусу, ККД таких радіаторів невисокий. Інший недолік – висока температура корпусу, об який можна обпектися. Відносно тривале нагрівання приміщення компенсується його тривалим остиганням після відключення приладу. Громіздкість масляних радіаторів частково нівелюється встановленими внизу коліщатками для їхнього зручного переміщення.
Конвектори
Принцип дії конвектора передбачає безпосередній контакт нагрівального елемента з повітрям, що обігрівається. Більш важке холодне повітря через нижні, а також бічні отвори корпусу проходить через трубчастий або черепашкоподібний нагрівальний елемент. Нагріте повітря стає легшим і, виходячи з верхніх отворів, поширюється по приміщенню. При увімкненому приладі цей процес безперервний.
Нагрівальні елементи конвекторів виготовляються із спеціальних металевих сплавів із високою теплопровідністю та мають велику робочу поверхню. Це дозволяє обмежитися їхньою робочою температурою, що не перевищує 60°C. Завдяки цьому корпус конвектора нагрівається рівномірно. Інші переваги – легкість, елегантний вигляд, можливість настінної установки.
Аналогічно масляному вентилятору, робоче положення конвектора вертикальне. Більшість моделей забезпечується датчиками, що відключають підлоговий прилад при перекиданні. Є моделі з підвищеним вологозахистом корпусу для використання у ванних кімнатах.
Недоліки конвекторів – неминуче переміщення пилу разом із повітряними потоками, а також зниження ефективності у приміщеннях з високими стелями. Елітні моделі забезпечуються протипиловими та очищаючими фільтрами.
Інфрачервоні обігрівачі
Нагрівальний елемент такого обігрівача – інфрачервоний випромінювач. Він буває трубчастим, кварцовим, галогеновим чи керамічним. Генеровані ним інфрачервоні промені поглинаються навколишніми поверхнями в зоні випромінювання – стінами, підлогою, меблями, а також людьми. Саме час згадати, що людина відчуває сонячне тепло завдяки його інфрачервоній складовій. На відміну від шкідливого ультрафіолетового випромінювання інфрачервоне не завдає шкоди здоров'ю. Слід лише уникати надто потужного та спрямованого випромінювання.
Інфрачервоні обігрівачі гріють не повітря приміщення, а поверхні, що знаходяться в ньому, і предмети – підлогу, стіни, холодну постіль. Вже від них нагрівається повітря у приміщенні.
Керамічні обігрівачі
Цей тип кліматичного обладнання отримав назву не від особливостей конструкції, а від використаного нагрівального елемента. Кераміка має високу термостійкість та теплопровідність. Нагрівальний елемент у вигляді декількох керамічних пластин швидко досягає заданої температури, після чого зберігає тепло і повільно ділиться ним з навколишнім повітрям. Починаючи з певної температури, кераміка починає випромінювати інфрачервоні промені. Конвекція повітря може бути природною або примусовою за допомогою вбудованого вентилятора.