Монтаж теплої підлоги провадиться для додаткового обігріву приміщень. Тепле повітря легше за холодне, тому воно підіймається до верху, забезпечуючи рівномірне поширення по всій висоті приміщення. Установка таких систем передбачена під різні види покриття підлоги.

Конструкція кабельної теплої підлоги передбачає застосування кабелю, що гріє - простого і недорогого варіанту, оснащеного зовнішньою оболонкою та ізоляцією, що запобігає поразці людей електричним струмом.

Основною особливістю таких систем є наявність струмопровідного дроту, для виготовлення якого застосовувався спеціальний сплав для ефективного перетворення електричної енергії в теплову. У комплекті обладнання також знаходиться температурний датчик, що регулює показ режиму роботи системи обігріву.

Різновиди кабелів

Кабелі для теплої підлоги бувають одножильними та двожильними. Вони відрізняються своїм технічним пристроєм та складнощами при встановленні.

Одножильний кабель. Такий виріб є класичною основою, яка формує систему підігріву підлоги. У його складі знаходиться одна обігрівальна жила, контактні муфти та складальні дроти. Лінія захищена від пошкоджень двошаровим ізолюванням та екранувальним обплетенням. За допомогою сполучних муфт здійснюється герметизація контактів нагрівальної жили та екрану та двох мідних проводів монтажних кінців. Ці кінці підводяться до джерела живлення та регулятора температури.

Двожильний кабель. Такий вид кабелю зручніший у монтажі через те, що при укладанні підлоги не потрібно повертати другий кінець нагрівального кабелю до терморегулятора. Для захисту кожної жили застосовується фторопластова ізоляція. Як екран застосовується дренажний провідник і обплетення з алюмолавсану.

Крім цього, кабелі діляться за такими параметрами:

  • саморегульований – кабель автоматично регулює теплову віддачу з урахуванням зовнішніх температурних показників. У цьому випадку для розміщення компонентів системи використовується напівпровідникова матриця з опором, на який впливає температура приміщення;
  • резистивні – застосовується у побутових та промислових системах. Крім цього, такий кабель використовується для запобігання перемерзанню комунікаційних систем та структур, внаслідок чого вони можуть працювати протягом усього року.

Переваги кабельного теплої підлоги

Якісні електричні системи, що обігрівають підлогу, мають масу позитивних властивостей:

  • компактна система не зменшує простору приміщень;
  • подвійна ізоляція та герметичне обплетення дозволяють використовувати таку систему в приміщеннях, що мають підвищену вологість (лазня, сауна);
  • зручне використання завдяки рівномірному розподілу тепла по простору приміщення та особливо першочерговому обігріву ніг;
  • завдяки потужності електричної підлоги вони можуть монтуватися під будь-яке покриття: керамічна плитка, ламінат, лінолеум і т. п.;
  • проста універсальна установка (можуть застосовуватися як у квартирах, так і в приватних будинках).

Вартість електричної теплої підлоги

Визначаючи ціну такого обігріву слід враховувати можливість додаткових витрат. Загалом на вартість всієї системи впливають такі фактори:

  • площа приміщення;
  • який нагрівач застосовуватиметься;
  • як регулюватиметься процес обігріву (терморегулятор) та багато іншого.

Крім цього, не можна забувати про вартість послуг майстрів, які займатимуться монтажем теплої підлоги. А фахівці компанії "Ремонт оселі" допоможуть у виборі електричної теплої підлоги та змонтують систему опалення у квартирі чи приватному будинку.