Якщо ж не підійти до вибору ортопедичних устілок з усією відповідальністю, то повноцінного ефекту від їхнього використання не буде. За наявності проблем або бажання провести профілактику обов'язково слід звернутися до ортопеда за точним діагнозом, а також детальною консультацією.
Дійсно якісні ортези продаються в салоні ОртоМедЦентр. Тут ви знайдете і готові устілки, і виконані на замовлення. Щоб не помилитися з покупкою про деякі нюанси варто знати.
Призначення при плоскостопості
Тип деформації.
Щоб результат був найкращим, слід вибирати устілки з типу патології.
Плоскостопість поперечного типу.
Існують 3 стадії, що відрізняються кутом деформації пальців. У першій стадії з'являється кісточка, оскільки великий палець починає відхилятися. Друга стадія – відхилення на 35 градусів. За останньої стадії спостерігається деформація всіх пальців на нозі.
Для кращого ефекту устілка має пелот – спеціальний підйом, який підтримує склепіння стопи. Він добре розподіляє навантаження, знімає втому при тривалій ходьбі. Метатарзальна подушечка корисна тим, що унеможливлює тиск на передню частину стопи.
Поздовжнього типу.
Характерні болями в колінах, можливі деформації у хребті. Ортопедичні устілки відрізняються наявністю супінаторів. Його перевага у можливості розподілу навантаження по всій стопі. Тиск на вразливі області виключається.
Плоскостопість змішаного типу.
Сплощення спостерігається відразу на обох склепіннях. Це означає, що на ортезах присутній і супінатор, і пелот, і амортизатор п'яти. Обов'язкове виготовлення з каркасного жорсткого матеріалу.
Більш детально про всі нюанси та особливості розповість лікар. Детальну консультацію можуть надати і спеціалісти салону ОртоМедЦентр.
Устілка під розмір ноги: як не помилитись?
Якщо устілка не підібрана за розміром, це прямо позначиться не тільки на комфорті, але і на ефекті.
Зауважимо, що устілка виготовляється трохи більше розміру стопи. Це потрібно для зручнішої її встановлення та подальшого використання. Те значення, яке устілка більше стопи називається функціональним припуском. Наступні поради стануть у нагоді:
- стежте, щоб устілка не пішла складками у взутті. Вона має щільно фіксуватися та прилягати;
- повинні відчувати стійкість;
- нога повинна повністю перебувати на устілці.
Які матеріали використовуються?
Фахівці радять саме замовляти ортопедичні устілки за індивідуальними мірками. Це дасть змогу виготовити устілки, які будуть підходити ідеально. Що ж до матеріалів, то краще вибирати екологічні, натуральні і ті, що не викликають алергії: шкіра, термопластик, силікон та інші.
Для регулярного використання підійдуть бавовняні ортези з основою латексу. Вовняні, повстяні або хутряні – для зимового взуття.
Фахівці ОртоМедЦентру із задоволенням нададуть докладну консультацію щодо вибору ортопедичних устілок, а також їх замовлення. На сайті вже представлені ортези для дітей та дорослих.