Космічний зонд "New Horizons" зафіксував, що всесвіт за межами нашої галактики світиться набагато яскравіше, ніж розраховувалося. Зараз апарат працює поза Сонячною системою. Що позбавляє його прибори від дії оптичних перешкод, спричинених Сонцем чи міжпланетними речовинами.

"Нові горизонти" - відносно нова місія, запущена у 2006-му році. Першими зондами земного походження, які вилетіли за межі нашої системи, стали легендарні "Вояджери". Проте їх паливні елементи та спостережні прибори 70-х років не дозволяють вести грунтовні дослідження сьогодні. "New Horizons" представляє собою сучасне покоління технічних новинок, як і казино онлайн на криптовалюту. Завдяки цьому апарату, вчені зможуть отримати багато нових знань про космос та його еволюцію.

"Нові горизонти": дослідження Плутону та далі

Дослідницький зонд "Нові горизонти" було запущено для дослідження Плутону та його супутника Харону. Корабель було запущено з Землі 2006-го року. Через 9 років він наблизився до своєї цілі та зробив перші близькі знімки Плутона у нашій історії.

Саме завдяки цьому зонду ми дізналися, що Плутон має червонуватий колір. А також, що на його поверхні міститься тонкий серпанок атмосфери.

Після закінчення основної частини місії, зонд "Нові горизонти" продовжив свій рух у космосі. На даний момент він вже вийшов за межі Сонячної системи. Тепер дослідники, які керують місією, змогли переключитися на дослідження космосу поза системою. Покинувший Сонячну систему, зонд вийшов поза зону оптичних перешкод, які створює міжпланетний пил. Це дає йому змогу робити фото нашої та сусідніх галактик з небувалою чіткістю.

Космос поза нашою галактикою набагато яскравіший, ніж ми думали

У 2022-му році було отримане підтвердження, що космос за межами Чумацького шляху є набагато "яскравішим", ніж мав бути за оцінками вчених.

Подібні підозри вже були висловлені на основі даних, які передає корабель "Нові горизонти". Проте нещодавно астрофізики підбили підсумки аналізу зображень та зробили остаточні висновки.

На знімках, які передає апарат, спостерігається набагато сильніший космічний оптичний фон, ніж очікувалося. Причина цього може бути лише одна - у космосі існує більше джерел світла, ніж розраховували вчені. 

Космічним оптичним фоном називають сумарне випромінювання у оптичному діапазоні, яке надходить з поза меж Чумацького шляху. За його кількістю можна визначити, скільки саме галактик нас оточує. До цього моменту, дані розрахунків сходилися з принятою теорією розвитку всесвіту. Нові є дані можуть свідчити про те, що всі наші знання на цю тему не відповідають дійсності.

Група астрофізиків с різних дослідницьких центрів США вже приходила до схожих висновків, основуючись на аналізі поодиноких знімків "Нових горизонтів". Результати їх роботи були описані у науковому виданні The Astrophysical Journal.

Після цього вчені з Рочестерського технологічного інституту взялися за систематичний аналіз зроблених знімків. Їх висновки підтвердили: джерел світла у всесвіті значно більше, ніж ми очікували. За словами Терези Саймонс, однієї з авторів роботи, світла у космосі більше ніж повинно бути за оцінками того, скільки галактик існує та скільки світла вони мають продукувати. 

Невідомі джерела випромінювання, які створюють такий ефект, можуть виявитися "додатковими" галактиками. Це означатися, що сучасні теорії про розвиток нашого всесвіту не відповідають дійсності. Або ж це "світіння" може бути викликане зовсім невідомими нам явищами.

Очікується, що подальші дослідження знімків "New Horizons" можуть принести нові незвичайні відкриття.