З часом старість або недостатній догляд призводять до втрати зубів. Відсутність зуба – це естетичний недолік і погіршення здоров'я. Сучасна стоматологія пропонує варіант заміни втраченого зуба на новий та якісний. Ця процедура називається імплантація. Ціна зубного імплантату в Україні є дуже недешевою, але це найпростіший підхід до повернення зовнішньої привабливості.

Як відбувається імплантація зубів у Києві

Сучасні клініки столиці надають багатий діапазон послуг з відновлення зубів із великою шкалою цін. Під час розмови з лікарем можна визначитися, який тип імпланту буде ефективний, пройти діагностику, обговорити ціну та інші питання, пов'язані з проведенням процедури.

Імплантація є вживленням у ясна речовини, що замінить корінь видаленого зуба. Як матеріал для імпланту зазвичай використовують титан і його сполуки (найбюджетніший і найпоширеніший варіант) або діоксид цирконію. Імплант складається з кореня, поміщеного в ясна, абатмента та закріпленої на ньому коронки.

Імплантації зубів у Києві існують двох видів – одноетапна (відновлення зуба за одне відвідування) та двоетапна, коли спочатку відбувається вживлення зубного імплантату, а після загоєння ясен - встановлення коронки. Вибір доцільної методики визначає лікар.

Коли можна проводити вживлення імплантів

Інколи ця процедура проводиться відразу після видалення зуба, інколи – тільки після відновлення кісткової тканини, оскільки при видаленні природного зуба кісткова тканина може витончитися і виникне необхідність нарощування.

Імплантація максимально ефективна при видаленні крайнього зуба в ряду, втрачанні кількох зубів або подальшій установці зубних протезів. Існує список обмежень, коли процедура відновлення зубного ряду неприпустима. Туберкульоз, онкологічні захворювання та ряд неврологічних порушень не припускають цей вид стоматологічного втручання.

Скільки коштує імплантація зуба та його процес 

Одноетапна процедура відбувається за одне відвідування:

- анестезія;

- видалення зуба;

- підготовка лунки;

- вживлення імпланта;

- шви.

Двоетапна процедура імплантації проводиться за складною схемою:

- первинна консультація, вибір методики дії та потрібного матеріалу;

- анестезія, лікування зубів та ясен, при необхідності нарощування кісткового матеріалу до потрібних об’ємів;

У разі роботи з кількома імплантами замість місцевого знеболювання стоматологи практикують медикаментозний сон.

- підготовка лунки та використання імпланту;

- накладання швів та обробка рани.

Після видалення зуба та встановлення імпланту проходить деякий чс, зазвичай близько 8-10 тижнів, необхідне для зрощування ясна та кісткової тканини. Встановивши імплантат, лікар призначає наступний прийом за кілька місяців. За цей час відбувається процес вживлення та звикання організму.

- вкручування абатменту та закріплення коронки (протезу).

Можливі ускладнення після вживлення імплантів

При використанні якісного матеріалу та дотримання правил реабілітації імплантація, як правило, не має складного періоду відновлення. Але якщо у пацієнта піднялася температура, є больовий симптом та гематоми – це причина звернення до лікаря. Лікар визначить хід подальших медичних дій.

Розкид цін на імплантацію зубів у Києві досить широкий. Відновлення естетичної посмішки якісними матеріалами та у дорогих клініках – процес витратний. Але якщо взяти до уваги, що термін служби імплантів перевищує термін функціонування природних зубів, напрошується висновок про розумне інвестування у своє здоров'я.