Сонячна електростанція – енергетична установка, сконструйована з фотоелементів, що здійснюють перетворення сонячної енергії на електричну та теплову. Ефективність роботи сонячних електростанцій від https://ekotechnik.in.ua/ru/, підтверджена успішністю застосування у різних галузях промисловості, економіки, машинобудування та енергозабезпечення. Висока екологічність, економія фінансових ресурсів, безпека та інші безперечні переваги використання виробів забезпечують зростання їхньої затребуваності на світовому енергетичному ринку. Країнами-лідерами щодо введення нових потужностей сонячної енергетики є Китай, США та Канада. За встановленою потужністю та в розрахунку на душу населення лідирують Німеччина, Італія, Австралія та Китай.

Сонячна енергетика має особливе значення і для розвитку регіонів України: використання сонячних електростанцій може стати найбільш ефективною та екологічною альтернативою існуючим дизельним та мазутним генераторам, що істотно забруднюють атмосферу.

За різними прогнозами, у 2023 році буде введено в експлуатацію сонячні електростанції рекордною загальною потужністю 106–120 ГВт. Жоден інший сектор електроенергетики не зростатиме такими темпами. Значення розвитку цього напряму є неоціненним у справі покращення екологічної ситуації на планеті: так, до 2030 року виробництво сонячних електростанцій досягне такого рівня, який дозволить знизити щорічну кількість викидів CO2 у світі на 1,6 млрд. тон, що еквівалентно викидам 450 теплових електростанцій.

Компанія «Экотехник Україна» реалізує готові рішення щодо енергозабезпечення на основі сонячних електростанцій для облаштування електричного та теплового постачання промислових, сільськогосподарських, торгових, приватних та інших об'єктів. Компанія пропонує комплексні системи з полікристалічними та монокристалічними сонячними батареями з будь-якими технічними характеристиками – залежно від призначення застосування, умов експлуатації, кліматичних особливостей місцевості та інших факторів.

Використання автоматизованих РМ дозволяє суттєво спростити керування робочими процесами всієї електростанції. Обсяг операцій СМ, що автоматично виконуються, індивідуальний для кожної БКЕС і визначається виходячи з вимог технічного завдання. Напруга, струм та частота на виході змінного струму фотоелектричної системи задаються відповідно до параметрів електророзподільної мережі живлення автоматики БКЕС.