Кутова шліфувальна машина, також відома як болгарка, є надзвичайно корисним інструментом, який дозволяє різати матеріали (метал, цегла, бетон), шліфувати, полірувати та очищати поверхні. Однак, велика кількість функцій, що пропонуються таким електроінструментом, може ускладнити процес вибору.
Вибір за призначенням
Обираючи для себе електроінструменти від виробника, а саме болгарку, варто визначитися, для яких цілей, адже це багатофункціональний прилад, що використовується для різання, шліфування та полірування різних матеріалів. В залежності від призначення, болгарки, чи КШМ (кутові шліфувальні машини) можуть бути:
- Промислові, що мають високу потужність, здатні працювати без перерви протягом тривалого часу та використовуються на великих промислових підприємствах
- Будівельні, що використовуються в будівельних роботах для різання бетону, кераміки та інших матеріалів.
- Домашні, що мають невелику потужність, не призначені для тривалої роботи та використовуються в побутових умовах для різання та обробки дерева, металу, пластику тощо.
- Професійні.
- Універсальні, що можна використовувати для різних цілей і які зазвичай мають регульовану потужність та швидкість.
Вибір за принципом роботи
Перед вибором КШМ варто розглянути другий аспект - її робочий принцип, який визначається джерелом енергії. Виробник електроінструментів «Start Pro» пропонує 4 типи КШМ за цим критерієм:
- мережеві - найбільш доступні, мають меншу вагу і компактніші, тому їх найчастіше використовують в домашніх умовах. Основний мінус - залежність від довжини дроту та електроенергії;
- акумуляторні - незамінний варіант для зовнішніх робіт чи праці на дачі. Основні переваги - автономність, відсутність проводів (що забезпечує високу мобільність) та можливості виконувати роботи в складних місцях, наприклад, під стелею.З мінусів - велика вага і залежність від заряда акумулятора;
- бензинові - часто використовуються на будівельних майданчиках і в місцях з обмеженим доступом до електричної енергії. Вони здатні працювати довгі години й виконувати важку роботу. Серед недоліків - значні габарити та гучність;
- пневматичні - працюють на стисненому повітрі. Використовуються у металообробці, столярних роботах, автомобільній промисловості тощо. Мають багато переваг, таких як висока швидкість роботи, маневреність та довговічність, тому є популярним інструментом серед професіоналів і любителів.
Як бачите, цей багатофункціональний інструмент, хоча має невеликі розміри, має складну структуру і низку конфігурацій, що потребує уваги при виборі.