Альтернативні види палива все частіше з’являються на ринку, адже вони є не лише дешевшими, але й більш екологічними. За тепловими властивостями не поступаються звичайним дровам, вугіллю та навіть газу. Найбільш популярними сьогодні є паливні брикети. Вони створюються за спеціальною технологією з відходів. Сучасне устаткування дозволяє пресувати різні органічні відходи, тирсу, деревину, також можливе перероблення металів. Можна придбати обладнання та займатися виробництвом самостійно. З особливостями пресів можна познайомитися на сайті https://rmpbio.ua/katalog/briketuvannya/, сучасні моделі дуже прості та зручні у використанні.
Особливості виробництва брикетів
Брикетування – це особливий процес фізико-хімічного перероблення дрібних деталей та створення брикетів стандартної форми під дією високого тиску. Для палива використовують брикети з торфу, дерев’яних відходів, залишків сільськогосподарського виробництва. Щільність забезпечує максимальну тепловіддачу. Процес створення брикетів залежить від вибраного ресурсу, в основному складається з таких етапів, як:
- сортування сировини;
- завантаження в спеціальний відсік пристрою;
- робота преса;
- отримання готових брикетів.
Тривалість роботи та продуктивність залежить від виду преса. Найпотужнішим вважають гідравлічний механізм, який переробляє максимальну кількість ресурсів. Механічний прес доступніший за ціною, продуктивність залежить від обраного матеріалу. Найбільш інноваційним є екструдерний прес з цифровим методом управління.
Використання обладнання для виробництва брикетів надає можливість повністю забезпечити паливними матеріалами домашнє господарство, об’єкт підприємництва. Також можливо налаштувати процес продажу. Популярністю таке паливо користується у всьому світі, провідні європейські країни відмовляються від стандартних ресурсів, роблячи вибір на користь безпечного тепла.
В чому переваги брикетів
Брикети або євро-дрова заполонили сучасний ринок. Головною перевагою вважається доступна ціна, адже протягом сезону вдається зекономити при раціональному використанні до 35% витрат. Плюсами такого палива вважають:
- високу тепловіддачу;
- для створення використовуються непотрібні матеріали;
- брикетування не передбачає використання додаткових речовин, тому продукт абсолютно безпечний та екологічно чистий;
- не виділяє стороннього запаху та значно менше утворюється сажі;
- підходить для опалення камінів, печей з відкритим вогнем, лазень.
Щоб брикети були високої якості, необхідно дотримуватися всього декілька правил. По-перше, для виробництва використовувати якісне устаткування та не відходити від технології. По-друге, готові вироби зберігати в сухому місці без втручання вологи.