Блок безперебійного живлення (ДБЖ) — побутовий пристрій, призначений для забезпечення роботи електроприладів у разі аварійного відключення електропостачання. Різке припинення подачі струму може призвести до виходу з ладу побутової техніки, що пов’язано зі значними фінансовими витратами.
Щоб уникнути таких проблем, варто завчасно подбати про резервний варіант. Перш ніж придбати безперебійник у Одесі, потрібно визначити загальне споживання енергії в будинку (квартирі), а також ознайомитися з технічними параметрами приладів.
Визначення приладів для резервування
На першому етапі важливо визначити групу приладів, які будуть використовувати резервне джерело живлення. Доцільно згрупувати їх окремо в електричному щитку.
Не рекомендується під’єднувати до безперебійників особливо потужні прилади, такі як пральні машини, електрообігрівачі, газові котли, електричні кухонні плити, мікрохвильовки тощо. Це призведе до миттєвого розрядження батареї блока резервного живлення.
Визначення сумарного рівня споживання енергії
Під’єднавши до вимірювального пристрою прилади, які підлягають резервуванню на випадок зникнення струму в мережі, можна виміряти кількість споживаної ними енергії. Ці пристрої можуть вмикатися в стандартну розетку або бути вмонтованими в розподільний щит.
Якщо спеціального обладнання в розпорядженні немає, орієнтовне сумарне споживання будинку або квартири можна підрахувати шляхом складання номінальних показників, зазначених у технічній документації побутових приладів.
Рекомендується вибирати безперебійник із запасом потужності не менше ніж 15% від підрахованого загального споживання.
Нижче наведені усереднені показники споживання:
- невеликий приватний будинок — 3–5кВт;
- приватний будинок котеджного типу — 4–6кВт;
- квартира —1,5–3 кВт;
- дачний будинок — 0,5–2 кВт.
Визначення резервування навантаження
Вимірявши або розрахувавши загальне споживання енергії в оселі, слід переходити до визначення часу резервування на випадок вимкнення світла. Також потрібно підрахувати, скільки енергії буде витрачено за цей період.
Для цього можна використовувати спеціальний вимірювальний прилад або скористатися звичайним електричним лічильником. Щоб отримати значення зразкового споживання електрики за добу, потрібно спожитий за місяць обсяг поділити на 30 (кількість днів).
Для розрахунку споживання окремого приладу слід його номінальну потужність помножити на тривалість роботи в годинах.
Визначення кількості батарей та вибір моделі ДБЖ
Визначаючи кількість та ємність АКБ у блоці резервного живлення, варто поділити значення потужності на показник напруги споживання (кВт/год).
Оптимальним рішенням для житлових будинків буде ДБЖ, що працює за технологією offline. Такі прилади за наявності струму в стаціонарній мережі пропускають напругу через себе, а в разі відключення електрики переходять у режим роботи від акумулятора.
Щодо потужності, найбільш поширеними є моделі на 12, 24 та 48В. Безперебійники від провідних виробників представлені в каталозі магазину Алло в Одесі. На сайті можна придбати побутову техніку вигідно з тривалою гарантією від виробників.