У той час, як більшість батьків мають найкращі наміри щодо своїх дітей, залежність може змінити їхнє сприйняття, а також здатність належним чином виховувати дитину. В результаті діти батьків-алкоголіків, які уникають лікування алкоголізму у Хмельницькому, стикаються із серйозними психологічними наслідками.
Хоча кожна сімейна ситуація відрізняється, є деякі загальні характеристики, які можна знайти у дітей алкоголіків.
-
Страх авторитетів. Це результат гніву батьків, коли вони зробили щось не так.
-
Пошук схвалення. Ймовірно, діти наполегливо працювали протягом багатьох років, щоб заслужити батьківське схвалення, оскільки воно могло бути нестійким і важким. Ця потреба може переважати у майбутніх відносинах.
-
Придбання розладу, пов'язаного із вживанням алкоголю, або партнерство з тим, у кого воно є. У деяких випадках має місце генетична схильність.
-
Погляд на життя з точки зору жертви. Це може статися в результаті проживання з непередбачуваними, зневажливими або жорстокими батьками, які не змогли задовольнити основні та/або емоційні потреби своїх дітей.
-
Пошук людей, які потребують порятунку. Діти батьків-алкоголіків можуть брати на себе ролі дорослих, певною мірою стаючи опікунами. Людині властиво шукати знайомі та зручні ролі, навіть якщо вони не завжди можуть стати в нагоді.
-
Почуття провини. Діти можуть вважати, що вони якимось чином відповідальні за пияцтво. Якщо поведінка батька здається нестабільною перед іншими, діти також страждають від збентеження. Нарешті, якщо дитина відчуває, що її батьки нехтують нею, у неї можуть розвинутися сильні почуття образи та гніву.
Повсякденне життя з батьками, що страждають на розлад, пов'язаний із вживанням алкоголю, може бути непослідовним, нестабільним або навіть хаотичним, і призвести до хронічного почуття тривоги або депресії. Тому батькам дуже важливо одуматися і звернутися за професійною допомогою до реабілітаційного центру. Фахівці підберуть індивідуальне лікування, проведуть детоксикацію чи кодування від алкоголізму у Хмельницькому, ціна на які є прийнятною для кожного.
Пам'ятайте, що батьки, які страждають на розлад, пов'язаний зі зловживанням психоактивними речовинами, втричі частіше схильні до психологічного, фізичного чи сексуального насильства. Навіть у менш екстремальних ситуаціях багато дітей алкоголіків зазнають сильних коливань настрою своїх батьків. На жаль, це може вплинути на самооцінку дитини на довгі роки.