CMS-систему WordPress було створено двадцять років тому — у 2003 році, як зручну платформу для створення і ведення блогів. За цей час, розробники написали велику кількість тем та плагінів та перетворили WordPress на зручний багатофункціональний ресурс. Завдяки такому вдосконаленню, сьогодні кожен бажаючий може створити на основі цієї платформи практично будь-який тип сайту, навіть не маючи спеціальних знань.
Одна з головних переваг платформи WordPress — її безкоштовність. Багато користувачів та розробників обирають її саме з цієї причини. Простота використання та широкі можливості — це друга причина, з якої WordPress стала найпопулярнішою CMS-системою для створення сайтів. За статистикою, кожен третій сайт сьогодні створено саме на WordPress, а загальна кількість сайтів на цій платформі на початок 2023 року складає 65% від загальної кількості усіх існуючих сайтів.

Фролов Олег, кофаундер української IT-компанії Webnauts, впевнений, що WordPress підходить для створення сайтів різного типу — від простих веб-сторінок до складних онлайн магазинів та корпоративних порталів. Завдяки безлічі готових тем та плагінів, що доступні для безкоштовного використання, WordPress стає ще більш зручним та швидким.

Таким чином, WordPress можна використовувати для створення сайтів будь-якого типу. Нижче наведемо приклади видів сайтів та плагінів до них, на які варто звернути увагу, якщо все ж-таки ви претендуєте на достатньо якісний ресурс.

Сайти на WordPress — різноманіття плагінів та варіантів

  1. Блог — займає почесне перше місце, бо саме із нього починалася історія WordPress. І сьогодні платформа користується популярністю серед власників сайтів подібного типу та має багато зручних інструментів для успішного їх створення та ведення. Наприклад, можливість цікавого виведення розділів з анонсами або новинами, додавання онлайн-чатів чи голосування для відвідувачів — цікаві інструменти для збільшення аудиторії читачів або утримання їх на сайті.

  2. Інтернет - магазин — популярний плагін WooCommerce дозволяє створити та оздобити інтернет-магазин усім необхідним функціоналом: картками товарів, цінами, кнопками “купити”, корзиною та навіть інтегрувати платіжні системи на сайт. Але, якщо вам потрібні більш розширені можливості, наприклад, налаштування аналітики, автоматизація доставки товарів, або e-mail розсилки, потрібно купувати спеціальні доповнення до плагіну. Та, якщо все ж-таки вам не обійтися без грошових вливань, радимо ще на етапі создание сайта на WordPress співпрацювати з розробниками. Вони за допомогою знань із програмування пропишуть індивідуальні розширення до плагіну. Тож, тільки таким чином ви зможете отримати інтернет-магазин із функціоналом, який буде стовідсотково відповідати всім вашим потребам. Розробники впровадять персональні налаштування та зроблять ваш інтернет-магазин унікальним. 

  3. Корпоративний сайт. Просувати власний бренд за допомогою WordPress досить легко та зручно. Тим паче, в мережі багато прикладів сайтів відомих світових компаній, що є безпосереднім доказом успішного використання CMS. Так, відомі бренди Coca-Cola, Samsung, Mercedes-Benz, LinkedIn, WSJ, Forbes, Toyota Brazil, Vogue та багато інших — використовують саме WordPress.

  4. Сайт - форум — дискусійні платформи існують вже досить давно, та мають певне коло прихильників. Плагін bbPress дозволяє впроваджувати різноманітні функції, яких потребують сайти подібного типу. А саме: створювати окремі сторінки під тематики, надавати користувачеві можливість обирати цитати та давати відповіді на конкретні повідомлення. Додатково дозволяє оздобити функціоналом із персональним сповіщенням на пошту користувачів про появу нових постів або особистих повідомлень. 

  5. Landing Page — це посадкова сторінка  для досить “вузької” аудиторії, що спонукає користувача до дії. Наприклад, заказати дзвінок, залишити контактні дані, підписатися, або скачати корисні матеріали. Такий сайт сконцентровано на вирішенні певного завдання — виконанні користувачем конверсійної дії. І саме WordPress здатен допомогти у цьому.

  6. Соціальна мережа — звичайно, щось масштабне та схоже на Facebook у вас не вийде, але невеличку мережу в межах вашої спільноти — групи, команди, або будь-якого невеликого колективу, WordPress дозволить створити досить швидко, завдяки зручному плагіну BuddyPress. В результаті ви отримаєте можливість створення профілю, керувати налаштуваннями облікового запису, отримувати різноманітні сповіщення, заводити друзів, створювати власні групи та керувати їми. І цей перелік можливостей далеко не повний.

  7. Сайт новин створити досить легко — за декілька годин. І все це за допомогою WordPress-фреймворка Largo, що забезпечує повний набір інструментів для публікацій та надає можливість зробити адаптивний дизайн платформи.

  8. Онлайн-енциклопедія. Створіть свою власну енциклопедію для вашої компанії. У цьому вам допоможуть плагіни створені спеціально для wiki-сайтів. Наприклад, плагін WP Knowledgebase допоможе створити власну базу знань за лічені секунди. Ваш сайт прикрасять інтерактивні посібники замість статичних статей. На ньому чудово розміститься внутрішня документації для швидкого вивчення її співробітниками. Та ви зможете дізнатись про ще більше цікавих та корисних функцій, створивши подібний ресурс на WordPress.

  9. Дошка оголошень. Плагін WPAdverts та обрана вами тема — це все, що вам потрібно для створення онлайн дошки оголошень. Ви можете створити дошку або под єдину тематику, або налаштувати її роботу під декілька різних напрямків.

  10. Платформа для пошуку вакансій. Оберіть будь-яку тему, та використовуйте простий плагін WP Job Manager, який створений безпосередньо під пошук роботи. Його перевага — швидкість роботи. І, навіть, використовуючи недорогий хостинг, платформа буде загружатися за лічені секунди.

Взагалі, WordPress — це багато можливостей проявити власний смак та творчість. Та варто пам’ятати, що створювати особливі та унікальні платформи можна лише за наявності знань із програмування.