Система зовнішнього водовідведення – найважливіший елемент практично будь-якої будівлі чи споруди зі скатною покрівлею. Надійна водостічна система необхідна для гарантованого відведення дощової та талої води з даху без шкоди для фундаменту та інших конструкцій будови. Не зважаючи на загальний принцип функціонування, існує кілька різних видів водостоків, що відрізняються матеріалом, розмірами та формою.
Види водостічних систем залежно від матеріалу
Найчастіше водостічні системи прийнято класифікувати за матеріалом, з якого вони виготовлені. Зараз час широко застосовуються такі види водостоків:
1. Пластик (ПВХ)
2. Сталь з покриттям полімерами
3. Мідь
Все більшої популярності останнім часом завойовують водостічні системи з полівінілхлориду (ПВХ). Вони відрізняються такими перевагами:
- чудовим зовнішнім виглядом;
- не тьмяніють з часом;
- легко витримують значні перепади температур (від -60 до +50С);
- не схильні до впливу слабких кислот і лугів, які часто присутні в дощових опадів;
- мають невелику вагу, тому не створюють додаткове навантаження на фундамент;
- легко монтуються на покрівлях навіть з дуже складною конфігурацією;
- не створюють сильного шуму під час дощу;
- доступні за ціною;
- стійкі до впливу ультрафіолетового випромінювання сонця;
- гладкі стінки жолобів та труб перешкоджають утворенню льоду;
- водостічні системи з ПВХ гармонійно виглядають як на приватних будинках та котеджах, так і на комерційних та адміністративних будівлях.
Сталеві водостічні жолоби та труби зручні, доступні та надійні. Але, крім плюсів, мають і суттєві недоліки: значну вагу, що посилює навантаження на фундамент, високий рівень шуму під час дощу.
Водостоки з міді виглядають солідно та відрізняються досить тривалим терміном служби, стійкі до несприятливих факторів довкілля. Однак, коштують вони досить дорого, мають велику вагу та складні у монтажі.
Як визначити найбільш оптимальний варіант?
Якщо вибір матеріалу для водостічних систем не складає великих труднощів, то ось визначиться з формою часто буває дещо складніше. Зараз є два види водостоків за формою:
- прямокутні;
- круглі.
Прямокутні ринви і труби добре підходять для покрівель складної конфігурації, коли є велика кількість внутрішніх та зовнішніх кутів. Крім того, водостоки такої форми при однаковому перерізі займають трохи менше місця, оскільки можуть монтуватися ближче до стіни будівлі.
Жолоби та труби круглої форми найбільш оптимальні з естетичної точки зору. Вони чудово вписуються в зовнішній вигляд будь-якого призначення, будь то житловий будинок, магазин, офісна будівля, склад або розважальний центр.