Перед покупкою бронежилета треба визначитися з безліччю нюансів. Це і конструкція моделі, і її вага, і навіть можливий час носіння. Такі товари для військових випускаються в різних варіантах, що робить вибір бронежилета ще складнішим завданням, ніж здається на перший погляд.

З чого складається сучасний бронежилет?

У комплект бронежилета входять:

  • бронеплита;
  • плитоноска.

Плита виконує захисну функцію, яка залежить від класу броні. Найкращі моделі виготовляються з міцної сталі (добрим варіантом є Armox Advance), а також кераміки. Бронеплити прийнято розділяти на 6 класів, де перші два не використовуються військовими (вони призначені для охоронних компаній та правоохоронних органів), тоді як класи від 3 до 6 застосовуються для виконання різних бойових завдань.

Матеріал і конструкція плитоноски впливають на зручність носіння бронежилета та надійність розташування броні. Якісні чохли оснащуються системами кріплень MOLLE, смикачами для швидкого скидання та широкими лямками з м'яким підкладом.

Критерії вибору бронежилета

Вибираючи амуніцію, звертайте увагу на такі моменти:

  • час безперервного носіння;
  • особливості носіння (відкрите чи закрите);
  • захисні показники (від яких видів зброї має захищати плита);
  • площа захисту;
  • розмір виробу.

Всі тактичні бронежилети припускають зовнішнє носіння. Найбільш популярними вважаються моделі 4 класу. Вони забезпечать захист від прямого влучення з пістолета, автомата та мисливської рушниці. Орієнтовна вага повного комплекту 4 класу становить близько 33 кілограм. Таке спорядження можна безперервно носити протягом дня.

Для забезпечення мобільності бажано вибирати полегшені варіанти з переднім та заднім захистом. У таких модифікаціях також передбачено можливість розташування балістичних пакетів або полегшених плит у бічній частині. Важливо, щоб плитоноска була оснащена великою кількістю лямок та регуляторів, за допомогою яких ви зможете підігнати її за своїм розміром.

Всім вищезгаданим критеріям відповідають бронежилети українського виробника Ukrarmor. Бронеплити виробів виготовляються з балістичної сталі й кераміки та відповідають ДСТУ 8782:2018. У виробництві плитоносок використовується надміцна, але легка тканина Cordura 1000.

Також на сайті воєнторгу ви знайдете широкий вибір іншого спорядження, включаючи шоломи кевларові, тактичні рюкзаки, підсумки, напашники й одяг. Замовити товар можна на сайті або сторінці в Instagram. Доставка здійснюється у будь-який регіон України.