В умовах сьогоденних реалій все частіше нині ми із вами можемо почути про таку абревіатуру як СЗЧ стаття 407 ККУ. Що ж саме розуміється під згаданою абревіатурою та відповідно що вона означає під час введення в країні воєнного стану? Далі пропонуємо трохи більш детальніше поговорити про це та про наслідки, які СЗЧ несе за собою.
Якщо говорити коротко, то СЗЧ розшифровується як самовільне залишення частини. Тобто зараз ми говоримо про ситуації, коли військовослужбовці залишають свої частини несення служби або ж територію, де вони несуть службу і не мають на це погодження від керівництва (роблять це без законних на те підстав). До речі, до СЗЧ сьогодні також прирівнюються ситуації, коли військовий не повертається на службу після проходження лікування з відпусткою чи навіть переведення в якесь інше місце.
Самовільне залишення (СЗЧ) – кримінальна справа?
Так, звісно це кримінальна справа. Нині в країні діє воєнний стан. Для всіх військовослужбовців, які несуть строкову службу, уже після 3-х діб відсутності має місце СЗЧ. Коли мова йде про контрактників, тут ситуація дещо інша. В цьому випадку СЗЧ уже настає після десяти діб повної відсутності. Проте раптом контрактник після першого вирішив скоїти ще й друге СЗЧ під час служби, то тут уже мова йтиме про три доби, що після них наставатиме відповідальність.
Якщо ж говорити про настання кримінальної відповідальності за такий вчинок, варто пам'ятати, що військовослужбовці можуть бути позбавлені волі терміном від п'яти років і навіть аж до десяти років (ККУ).
Як можливо допомогти військовослужбовцю, якому інкримінують СЗЧ?
Багато хто впевнений у тому, що в такій ситуації військовослужбовцям допомогти не можна. Але розв'язання цього питання можливе. Все буде залежати від тих причин, що через них військовослужбовці були змушені покинути місце несення ними служби. Наприклад, в переліку таких причин знаходяться наступні:
- виникнення конфлікту з кимось із командування;
- виникнення конфліктної ситуації безпосередньо в особовому складі;
- якісь особисті причини військовослужбовця.
Дуже часто буває так, що військовослужбовець самовільно залишив частину та не знає як повернутися і пояснити свою відсутність, тому не повертається назад. Але тут важливо пам'ятати, що якщо не було виявлено добровільне та самостійне бажання знову повернутися до несення служби, це чи не одна із головних пом'якшуючих обставин. Вона може надати гарний шанс не відбувати потрібну реальну міру покарання, а відбутися лише умовною.
Для того аби можна було отримати кваліфіковану допомогу військового юриста та адвоката, радимо вам звернутися на відомий в Україні юридичний маркетплейс Консультант. Тут працює команда професійних спеціалістів з досвідом роботи, які завжди готові прийти своїм клієнтам на допомогу. Вам тут залюбки прояснять такі моменти як:
- що не вважають СЗЧ;
- як відбуватиметься розшук СЗЧ;
- що таке дезертирство та ін.
Тому коли потрібна консультація та реальна допомога, без зайвих вагань звертайтеся. Ні в якому разі не ігноруйте проблеми, які трапилися у вашому житті, і у вас гарантовано все налагодиться. До слова, в ситуаціях, коли сталося самовільне залишення частини, також можуть допомогти кваліфіковані й професійні спеціалісти юридичної компанії «Приходько і Партнери». Звертайтеся за першої ж потреби.