Розібратися в тому, яка саме модель Вам підійде не так складно, головне, розуміти, для яких цілей Ви користуватиметеся виробом. У рамках цієї статті ви дізнаєтеся практично все про рюкзаки та їх різновиди.

Якщо говорити про прообраз сучасного аксесуара, то ним вважається сумка зі шкіри, основою якої був дерев'яний каркас. Носилася конструкція на спині. Знахідку виявили в Альпах близько 3300 року до нашої ери.

Які типи виробів існують

Для будь-якого мандрівника чи любителя активного життя такий предмет як рюкзак є незамінним елементом. Виділяють кілька груп, на які можна розділити всі існуючі різновиди ранців:

  • похідні;
  • прогулянкові;
  • міські;
  • для велосипедистів.

А за конструкцією діляться на:

М'які

В даному випадку твердої спинки немає, об'єм у них не перевищує середній. Вони не використовуються для перенесення великих вантажів.

Каркасні

Як відомо з назви, у такому варіанті є каркас, відповідальний за рівномірне розподіл навантаження. У дальньому поході такий виріб незамінний.

Станкові

Ще масивніша конструкція із зовнішньою рамою. Уявити серйозну експедицію без такої моделі не можна. З її використанням можна переносити величезні вантажі великі відстані.

Похідні

Зазвичай мають великий об'єм, надійний пояс та міцні лямки. Для любителів походів чудовий варіант, оскільки вироби багатофункціональні.

Трекінгові

Виготовляються із спеціальних полегшених матеріалів і використовуються зазвичай для коротких походів. Головне завдання такого ранця в тому, щоб зробити Вашу подорож максимально комфортною. Є ліміт навантаження, тому будьте уважними і не перевантажуйте себе.

Міські

Такі варіанти потрібні для щоденного використання за умов мегаполісу. Виріб допомагає переносити все необхідне для роботи чи навчання.

Спортивні

Це аналог туристичного вигляду, але більш спрощений. Тут є безліч кишень, зручні стяжки та інші необхідні аксесуари. У продажу можна зустріти різні кольорові рішення. Розбираючись у тому, як правильно підібрати рюкзак подібного типу, приділяйте особливу увагу конкретній діяльності, якою Ви займаєтесь.

Штурмові та гірськолижні

Це дорогі вироби із великим обсягом. Мають у своїй масу корисних доповнень, є все, що потрібно для екстремальних подорожей. Часто такі моделі мають жорсткий каркас. Штурмові варіанти найчастіше бувають полегшеного типу і максимально щільно прилягають до тіла.

Велосипедні

Це легкі вироби обсягом до 15 літрів. Потрібні для зберігання запасних частин, спорядження та води. В області спини є спеціальна каркасна сітка, вона дозволяє досягти гарної вентиляції.

На що звертати увагу при виборі

Незалежно від того, чи ви вибираєте жіночі або чоловічі рюкзаки, потрібно підійти відповідально до вивчення всіх його функціональних особливостей.

Матеріали

  • Шкіра – практичний, зручний та стильний.
  • Ріпстоп – це різновид нейлону. Стійкий до механічних дій, не пропускає воду.
  • Поліестер - ця тканина характеризується дрібним плетінням, її складно забруднити або порвати.
  • Нейлон, покритий поліуретаном – зовсім не пропускає вологу, легко чиститься та дуже міцний.
  • Бувають і моделі з бавовни чи вощеної тканини, але вони підійдуть далеко не кожному, оскільки в експлуатації вони непрактичні.

Розмір

Якщо Ви підбираєте варіант для міста, приділяйте особливу увагу тому, скільки речей необхідно туди покласти. Ви повинні почуватися з ним комфортно. Для туристичних походів підходять вироби великої форми, оскільки при тривалій подорожі Вам знадобиться максимальна кількість приладдя, і всі вони повинні поміститися в сумку.

Нитки

Краще підбирати аксесуари з лавсанових ниток, вони не схильні до гниття і дуже міцні. Визначити на дотик тип проблематично, тому залишається довіритися виробнику.

Стропи

Важливо, щоб стрічка була ідеально рівною без перекосів. Поперечна жорсткість відіграє особливу роль. Неприпустиме скручування елемента. Найкраще, щоб ширина становила близько 30 мм – це для бічних та силових строп. Для пояса – 40 мм.

Фурнітура

Для додаткового декорування виробники використовують різні види застібок:

  • блискавки – зазвичай застосовується у міських варіантах.
  • клямки – ними обладнуються туристичні сумки.
  • шнурки – універсальні, використовуються як для міських, так і для похідних та спортивних моделей.

Ідеальним варіантом є модель із захистом блискавки від вологи. Обов'язково оцініть, як працюють замки, чи зручно їх розстібати.

Конструкція: кількість відділень

Міські моделі не обладнуються великою кількістю секцій та кишень, інша справа з туристичними. Там має бути безліч відділів, щоб вмістити якнайбільше приладдя для походу, причому до кожного з них має бути швидкий і зручний доступ.

Вироби у стилі Casual мають лише одне відділення та кілька внутрішніх секцій для дрібних предметів: телефону, грошей. Такий варіант зручний, якщо Ви збираєтеся на роботу або ділову зустріч. Щоб переносити документи та гаджети підійде рюкзак більшого розміру.

Форма

Визначається цей параметр виключно призначенням. Важливо, щоб сумка не була ширшою за плечі. Саме тому сучасні варіанти найчастіше високі та вузькі.

Підвісна система

Сюди відносять поперек та лямки. Подібна конструкція зазвичай робиться регульованою відповідно до Ваших вимог та фігури. Краще не купувати модель, у якої підігнати довжину ременів самостійно не вийде.

Лямки

Важливо, щоб вони були досить м'якими та пропускали повітря. Має значення та наявність нагрудного ремінця, він суттєво підвищує комфорт. Перевірте, чи фіксатори, за допомогою яких можна легко змінити довжину.

Спинка

Без вентиляції не обійтись. Вона може бути виконана у вигляді подушок із спеціальної тканини або жолобів. Плоска задня сторона – це вірна ознака того, що спина потітиме.

Існують два основні види спинки:

  • Анатомічна – вигнута, набуває форми людського хребта. Щоб повітря проходило, є спеціальні отвори.
  • Станкова – використовується металева рама. Цей тип використовується в похідних варіантах.

Шви

Найправильнішим є так званий французький. Важливо, щоб він працював на зсув. Слідкуйте, щоб будь-які силові доповнення були пришиті на посилення, а не сам шов.

Стяжки

Вони полегшують процес регулювання обсягу рюкзака. Ці елементи потрібні обов'язково, так як дозволяють швидко стягнути, там носити його стає зручніше.

Кишені

Без численних кишенькових відділів уявити аксесуар проблематично. Часто кишені зустрічаються наступних видів:

  • для ноутбука;
  • верхня;
  • бічна;
  • фронтальна;
  • нижня;
  • на лямці.

Відсіки, які необхідні для розміщення важливих речей, завжди повинні бути доступними.

У рюкзаках для міста зустрічається невелика кількість кишень, а в похідних, навпаки, є безліч секцій, щоб зручніше розміщувати екіпірування.

Грудна утяжка

Дуже корисний елемент для туризму, тому що він не дає лямкам розбігатися та сповзати. Без нього є ризик травмування. Він виконує такі функції:

  • перешкоджає ковзанню лямок із плечей;
  • розподіляє вагу вантажу рівномірно.

Регульовані ремені на поясі

Якщо рюкзак підібраний правильно, то вага розподілятиметься тільки на найсильніші групи м'язів. Подібні ремінці не дають конструкції бовтатися. Намагайтеся тримати їх у натягу, але не надто сильному.

Каркас

Щоб зробити його жорстким, в рюкзак міститься металева рамка, яка зазвичай застосовується в моделях для туризму. Вона забезпечує стійку форму і дає їй змінюватися. Така рама значно полегшить подорож і не дасть Вам втомитися. У міських випадках такий каркас застосовується нечасто.

Перехрещені смуги

Потрібні для забезпечення гарної рухливості та гнучкості, а також допомагають впоратися з перенесенням великих вантажів під час походу.

Точки кріплення

Вони потрібні, тому що існує безліч предметів, які краще нести зовні, тому що вони можуть пролитися і забруднити рюкзак.

Rain-Cover

Багато сучасних туристичних моделях є чохол для захисту від опадів. Однак у міських такий елемент рідко використовується.

Думаєте про те, який чоловічий та жіночий рюкзак вибрати? Заходьте до каталогу інтернет-магазину KOFFER.UA. В наявності більш ніж 500 моделей найрізноманітніших рюкзаків!