Це головне питання, що постає перед кожним автором, щойно у останньому рядку останньої сторінки рукопису з’являється крапка. Сподіваємося, ця стаття допоможе визначитися зі шляхами вирішення такого непростого завдання.
Кому довірити видання власної книги
Перш за все, треба визначитися: займатися виданням власної книги самостійно, або довіритись помічникам. Раніше відповідь була б однозначною – шукати видавництво, яке погодиться розглянути можливість видання твору початківця, і сподіватися на співпрацю. Але, по-перше, більшість видавництв вже мають сформовані портфелі контрактів з відомими письменниками і не поспішають підписувати угоди з новачками. По-друге, якщо пощастить зацікавити видавництво, це означає багатомісячну працю з редагування, у результаті якої твір може змінитися настільки, що не матиме майже нічого спільного з початковим задумом автора, а відповідатиме баченню видавця. Позитивний момент такої співпраці – затрати на видання і зусилля щодо реалізації книжки бере на себе видавництво, як і вирішення усіх технічних питань стосовно друку.
Зараз є й інший шлях: автор може звернутися до друкарні. Звісно, він має сплатити її послуги і потім самостійно займатися реалізацією книжок, але отримає саме свій твір і надрукований він буде впродовж декількох днів. Крім того, можна підібрати друкарню, яка надає послуги з підготовки тексту до друку і пропонує допомогу дизайнера в оформленні книжки. Докладніше про формат книг, доступних для виготовлення можна дізнатися з цієї статті.
Оформлення книжки: якому віддати перевагу
Звісно, кожен автор мріє побачити на полицях книгарень свій твір, вбраний в ошатну тверду палітурку, що є підтвердженням популярності, успішності і значної тиражності письменника. Але початківцям не варто одразу вкладатися у дороге видання, і причина не тільки у витратах з боку письменника, які можуть не окупитися. Слід врахувати, що масовий читач не готовий витрачати значні кошти на придбання твору незнайомого автора. Тому краще на початковому етапі літературної діяльності віддати перевагу більш бюджетному оформленню, тобто, м’якій палітурці. І це не визнання особистої незначущості, бо такі книжки користуються великим попитом і доступні для широкого читацького загалу. То ж, розглянемо детальніше, чому початківцю краще видати власну книжку саме з м’якою обкладинкою, і до кого звертатися з цим завданням.
Принади м’якої палітурки
-
Низька собівартість
-
Швидкий друк
-
Великий вибір форматів і способів з’шивання
-
Широкий простір для дизайнерського оздоблення
-
Невелика вага як основна зручність для читача.
Переваги і зручність співпраці з друкарнею
Профільні спеціалісти друкарні, справжні фахівці своєї справи, готові надати допомогу з попередньої підготовки тексту. Майбутня книга пройде етапи редагування і коректорського виправлення тексту, при цьому твір повністю збереже стилістику і авторську індивідуальність. Верстальник сформує книгу, враховуючи побажання автора й рекомендації дизайнера, додаючи, за потреби, елементи оздоблення.
Дизайнер друкарні ТАКИБУК запропонує оптимальний вид палітурки і з’єднання блоку книги, підбере варіанти оформлення обкладинки книги, а їх у арсеналі друкарні безліч.
Популярний автор чи початківець, кожен, хто вирішив звернутися до друкарні ТАКИБУК, може розраховувати на допомогу фахівців усіх напрямів додрукарської підготовки, майже необмежені можливості оздоблення видань і швидке професійне виконання друку. Додатково, друкарня надає безкоштовні послуги з присвоєння ISBN і доставки готового накладу.