Математика вважається однією із надважливих наук для створення успішної кар’єри у майбутньому. Саме тому батьки віддають перевагу навчальним закладам, де математика викладається поглиблено. Проте якщо одні учні відчувають себе у вивченні теорем та складних рівнянь, як риба у воді, то у інших це викликає труднощі. І як наслідок, дитина може закритись у собі та втратити інтерес до вивчення предмету.
Тож у цій статті розповімо, як виявити основні точки проблемності у вивченні математики. А також, як легко заохотити дитину вивчати математику та привити любов до цього предмету.
Як зрозуміти, з чим учневі найважче в математиці
Якщо ви помічаєте, що у дитини знизились оцінки, зникло бажання виконувати домашні або ж вона витрачає на них більше часу, ніж зазвичай, тоді варто зробити такі кроки:
- Поговоріть з дитиною та щиро запитайте, що викликає найбільші труднощі під час вивчення предмету. Можливо, справа у пропущеній темі минулого тижня, яка була основою для розуміння матеріалу нині. А можливо, дитині складно дається теорема через складну подачу матеріалу у підручнику.
- Поцікавтеся думкою вчителя дитини про її успіхи та попросіть дати пораду щодо підвищення рівня успішності.
У такий спосіб ви матимете різносторонні дані про можливі проблеми дитини та зможете вибрати найбільш вдалий спосіб заохочення до вивчення складного матеріалу. А також перевірите, чи не має у дитини математичної фобії.
Що таке математична фобія?
Математична фобія може – це страх, що заважає вивченню математики. Дитина з математичною фобією не обов’язково має брак здібностей. Скоріше, він/вона не може повністю розкрити свій потенціал через тривогу, що заважає.
Факторами, що спричинюють математичну фобію, можуть бути:
- Математична фобія, на думку деяких дослідників, виникає не з особистого досвіду, а від батьків і вчителів. Коли батьки з високою математичною тривожністю намагаються допомогти своїм дітям із домашніми завданнями, вони ненавмисно передають ідею, що математика складна і викликає занепокоєння.
- У школі в учнів часто розвивається математична фобія в результаті навчання у вчителів, які самі страждають математичною фобією. Такі викладачі зазвичай повертаються до викладання виключно за підручником, покладаючись на запам’ятовування фактів і використовуючи лише вправу та практику для закріплення уроку.
- Математику зазвичай викладають як правильний і неправильний предмет. Вчителі очікують від школярів чіткої відповіді, і іноді ця жорсткість настільки висока, що учні не мають свободи висловлюватися по-своєму.
Що можуть зробити батьки для покращення знань математики у дитини?
Незалежно від того, яка причина зниження успішності учня, варто привити дитині любов до предмету через розуміння і творчість:
- Позитивні відгуки про математику і власний досвід – чудовий спосіб допомогти дитині подолати бар’єр у вивченні математики. Розкажіть свою історію вивчення правил та вирішення задач. Якщо математика здавалась вам легким предметом, тоді поділіться цікавими способами вирішення вправ. Якщо ви не мали успіху у математиці, тоді розкажіть, як намагались подолати проблему.
- Поясніть дитині, що математичні навички не засвоюються автоматично і що кожен навчається з різною швидкістю. А також, що не варто порівнювати себе з однокласниками чи іншими знайомими, а краще сконцентруватись на своєму навчанні та крок кроком йти до мети.
- Знайдіть та запропонуйте дитині навчальні матеріали у відео форматі від талановитих викладачів.
- Звертайте увагу на математику у побуті. Попросіть дитину відміряти кількість інгредієнтів для страви, попросіть вичислити площу кімнати чи об’єм води у ванній тощо.
- Запропонуйте знаходити інші рішення. Наприклад, опрацюйте задачу за підручником Істер, Мерзляк, Бевз, Біос, Тарасенкова, а потім разом перевірте відповідь у ГДЗ 5 клас Математика та спробуйте знайти інші шляхи розв’язку. У такий спосіб дитина глибоко засвоїть матеріал та заохотиться дізнатись більше.
- Влаштуйте перегляд фільмів про великих математиків. Так дитина братиме приклад з науковців та зрозуміє важливість вивчення предмету.
І, звісно, звертайте увагу га якість навчальних матеріалів за програмою. Вибирайте підручники 5 клас Математика серед популярних та перевірених авторів.