Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення було ухвалено кілька рішень, пов'язаних із внесенням певних аудіовізуальних медіа-сервісів до переліку аудіовізуальних медіа-сервісів, що надаються на замовлення та послуг провайдерів аудіовізуальних сервісів від держави-агресора. Цей список тепер доступний на офіційному вебсайті Національної ради України.
У зв'язку з цим, Комісією з регулювання азартних ігор і лотерей було проведено аналіз реклами, яка поширюється на сайтах, занесених до списку аудіовізуальних медіа-сервісів держави-агресора, яка активно втрачає людей під час війни. Під час цього аналізу виявлено, що на цих сайтах наявна реклама різних торгових марок і брендів організаторів азартних ігор, які мають відповідні ліцензії від Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей.
Таким чином, було з'ясовано, що зазначені організатори азартних ігор використовують дані аудіовізуальні медіа-сервіси, щоб рекламувати свої бренди і товари. Даний аналіз проводиться з метою контролю та встановлення відповідності реклами правилам і нормам комісії, а також з метою запобігання незаконній діяльності.
З метою з'ясування причин розповсюдження реклами організаторів азартних ігор на сервісах держави-агресора, Комісія направила відповідні запити організаторам азартних ігор, чиї бренди та торговельні марки були використані у зазначеній рекламі, що розповсюджується на сайтах держави-агресора.
Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) сьогодні випустила заяву, закликаючи організаторів азартних ігор в Україні бути відповідальними щодо своєї реклами в Інтернеті. КРАІЛ закликає перевіряти та вживати заходів щодо запобігання подальшому поширенню реклами своїх брендів на сайтах із держави-агресора.
Важливо зазначити, що з 2 жовтня 2023 року почали діяти зміни до Закону України "Про рекламу", які розширюють повноваження КРАІЛ щодо контролю за рекламою азартних ігор. Відтепер КРАІЛ має право накладати фінансові санкції на осіб, які порушують вимоги рекламного законодавства щодо азартних ігор, у розмірі 300 мінімальних заробітних плат, що становить приблизно 2 010 000 грн. у поточному році.
Таке рішення ухвалено у світлі необхідності регулювання реклами азартних ігор в Інтернеті. Раніше існуючі повноваження КРАІЛ не давали змоги накладати фінансові штрафи на порушників, що ускладнювало контроль і регулювання цього важливого сегмента ринку.
КРАІЛ закликає організаторів азартних ігор бути особливо обережними й активними в запобіганні поширенню своєї реклами на сайтах, які перебувають підконтрольним державам-агресорам. Такі дії допоможуть знизити можливість залучення українських громадян до незаконних азартних ігор і захистять інтереси гравців в Україні.
Також організація нагадує, що грати потрібно тільки в перевірених українських онлайн-казино і шукати їх на респектабельних ресурсах на кшталт цього.
Нові повноваження КРАІЛ сприятимуть встановленню ефективного середовища для проведення азартних ігор в Україні, де правила та реклама відповідатимуть законодавству та захищатимуть інтереси населення. Очікується, що такі заходи допоможуть зміцнити законність і прозорість у цій сфері, а також скоротити можливі негативні наслідки азартних ігор.