Хоча сучасні смартфони оснащені захистом від води за стандартом IP68, сертифікат не гарантує, що смартфон витримає будь-яке занурення. Тому дуже важливо знати, як правильно діяти, якщо ваш Айфон несподівано опинився у воді. Розберімось з основними рекомендаціями. 

Чому смартфони піддаються впливу води

Коли пристрої проходять тести, то їх занурюють у рідину без різних домішок — солей і кислот. Тому якщо ви вирішили купити iPhone 15 на сайті allo.ua, можете не хвилюватися — від води він не зазнає жодної шкоди. Випадкове занурення в хлорований басейн або солоне море теж не зашкодить смартфону. Але постійне перебування під водою, перегрів, падіння та інші фактори можуть порушити герметичність корпусу.

Що робити, якщо телефон упав у воду

Отже, якщо ваш Айфон упав у воду, ось що краще робити насамперед:

  1. Вимкнути телефон. Це дасть змогу зупинити протікання електричного струму через пристрій.
  2. Зняти чохол і захисні плівки. Так вода швидше випарується. Але не варто розраховувати, що цього достатньо для повного висушування.
  3. Одразу віднести телефон до сервісного центру для професійного очищення та сушіння зсередини. Обов'язково попередьте фахівців, що телефон намок, щоб вони змогли вжити максимальних запобіжних заходів.

 

Що швидше намоклий гаджет потрапить до професіоналів, то більше шансів на його повний порятунок.

 

Помилки, які найчастіше роблять

Багато хто з нас у паніці починає робити необачні дії. Наприклад:

  1. Відразу перевіряють, чи вмикається і, чи працює телефон. Тим самим вони тільки погіршують ситуацію через електричний струм, що протікає через пристрій.
  2. Кладуть смартфон у рис або засипають сухим піском. Ці засоби не здатні увібрати вологу зсередини. При цьому в пристрій можуть потрапити частинки пилу, які спричинять додаткові ламання.
  3. Підключають зарядний пристрій. Це загрожує коротким замиканням або навіть загорянням.
  4. Сушать телефон за допомогою фена або відкритого сонця. Однак через це можуть перегрітися крихкі електронні компоненти всередині.

 

Через 1-2 дні деякі наважуються ввімкнути телефон. Але волога, що залишилася, продовжує повільно роз'їдати деталі, тому сподіватися, що «саме висохне», не варто. За першої можливості необхідно звернутися до фахівців.

 

Не так страшна вода, як користувач

Підсумовуючи все вищесказане:

  1. Найголовніше при намоканні телефона — негайно вимкнути його і не робити самостійних спроб сушіння.
  2. Розраховувати, що телефон висохне сам, безнадійно. Волога повільно руйнуватиме його зсередини.
  3. Єдиний надійний вихід — швидке доставлення в сервіс для професійного сушіння фахівцями.

 

Дотримуючись цих простих рекомендацій, можна максимально збільшити шанси на порятунок вашого дорогого гаджета в разі випадкового потрапляння у воду. Будьте обережні, але пам'ятайте, що навіть у разі неприємностей є ефективні способи виправити ситуацію!