Шарнірні головки - це важливі компоненти у механічних системах, які забезпечують кутову рухливість і сприяють ефективному функціонуванню різноманітних механізмів. У цій статті ми розглянемо визначення, різновиди та застосування шарнірних головок.
Типи шарнірних головок
Шарнірна головка - це підшипниковий вузол, що з'єднує два елементи: саму шарнірну головку та елемент за допомогою якого вона закріплюється. Це може бути або гвинт (позначення SA та SAL) або гайка (позначення SI та SIL).
Це дозволяє просту установку і зручне кріплення у різноманітних додатках. Дуже легко закріпити шарнір просто накрутив його на гвинт або вкрутити його у потрібну площину.
Також шарнірні головки бувають з правою та лівою різьбою. Зазвичай використовується саме права різьба, це обумовлено загальними стандартами будування. Але буває, що потрібно і ліва різьба (особливо часто в машинобудуванні). Вона позначається буквою L в маркуванні (SAL та SIL).
Вам залишилось просто з’ясувати, якого діаметра шарнірна головка треба. Поміряйте вал. Цифра в маркуванні позначає внутрішній діаметр головки. Наприклад: SAL 25 (це шарнірна головка з кріпленням «гвинт», з лівою різьбою та діаметром 25 мм.) або SI 8 (це шарнірна головка з кріпленням «гайка» , з правою різьбою та діаметром 8 мм.).
Застосування шарнірних головок
Шарнірні головки застосовуються у широкому спектрі галузей включаючи:
- Автомобільна промисловість: Вони використовуються у підвісках, кермових механізмах та інших системах автомобілів для забезпечення кутової рухливості.
- Машинобудування: Шарнірні головки застосовуються у механізмах, які потребують кутового руху, таких як важільні системи, тяги та зчеплення.
- Меблеве виробництво: Вони використовуються для кріплення частин меблів та забезпечення рухомості, наприклад, обертання полиць або дверей.
Купити шарнірні головки можна у наших партнерів – інтернет магазин підшипників Bearing Team, сайт https://bearing-team.com.ua