Сучасна логістика в міжнародному бізнесі дозволяє налагодити регулярне та безпечне транспортування різноманітних товарів, які користуються широким споживчим попитом на ринку інших країн. Інноваційні технології та підходи в роботі дозволяють здійснювати перевезення будь-яких партій – дрібних, середніх та великих. Причому міжнародні вантажоперевезення здійснюються з України до європейських, азіатських країн і навпаки.
Найчастіше виникає необхідність у доставці товарів із наступних поширених категорій:
- Генеральні вантажі. У цій категорії знаходяться одяг, різноманітні аксесуари, подарунки, предмети широкого вжитку та багато іншого.
- Важкі вантажі. Це можуть бути металеві конструкції, важка техніка та промислове обладнання.
- Негабаритні вантажі, які відрізняються великими розмірами та вагою.
- Небезпечні вантажі, товари, у яких містяться небезпечні речовини у певному відсотковому співвідношенні.
Під кожну класифікацію вантажу буде індивідуально підібрано конкретний вид транспорту, який допоможе впоратися з покладеними на нього завданнями.
Особливості міжнародної доставки: вибір транспорту
Умовно всю процедуру міжнародної доставки можна поділити на 5 основних етапів, серед яких варто зазначити:
1. Вибір транспорту та узгодження маршруту.
2. Підготовка документів.
3. Підготовка товару – упаковка, маркування (якщо потрібно, виконується сортування, що особливо актуально у випадку з доставкою збірних вантажів).
4. Перевезення товару та повний контроль за точним місцезнаходженням.
5. Передача вантажу одержувачу.
Що стосується вибору транспортних засобів, власники компаній та підприємств можуть обрати один з актуальних варіантів або кілька. У такому разі відбувається комбіноване вантажоперевезення. Наприклад, поєднання морського та автомобільного транспорту або повітряного та автомобільного транспорту.
Якщо потрібно заощадити та доставити товар на великі відстані, доцільно віддати перевагу морським перевезенням, а для виконання послуги у найкоротші терміни вибирають літак. Автомобільний транспорт вважається найбільш маневреним, дозволяючи змінювати маршрут у процесі пересування. Залізничний транспорт обирають для перевезення великих партій Україною та країнами Європи. Така різноманітність варіантів сприяє задоволенню запитів кожного клієнта логістичної компанії.