Ремонтно-будівельні роботи – справа досить складна. Але завдяки технологічному прогресу сьогодні є безліч способів полегшити такі завдання. Наприклад, для обробки стін та стелі більше не потрібно їх вирівнювати та доводити до ідеалу, витрачаючи величезну кількість часу, сил та грошей. Зараз можна просто купити гіпсокартон, і будівництво будинку чи ремонт у квартирі пройдуть набагато швидше.
Переваги гіпсокартону
- Один із головних плюсів даного матеріалу полягає в особливостях його конструкції. Він ідеально рівний, гладкий, легкий та відносно дешевий. Все це скорочує час роботи, а також забирає деякі статті витрат, наприклад, на додаткові суміші, такі як водні штукатурки.
- Гіпсокартон можна використовувати як для обробки стін, так і для стель. У деяких випадках його окремі види застосовуються навіть на підлозі. Завдяки йому створюються ідеально рівні поверхні та забезпечується шумоізоляція та теплоізоляція кімнат.
- Різні види гіпсокартону підходять для використання в різних ситуаціях: від самих вологих приміщень, до сухих і навіть пожежонебезпечних. Важливо лише правильно підбирати матеріал, який відповідає призначенню.
- Також гіпсокартон відрізняється зручністю. Працювати з ним дуже просто, і для цього не знадобляться серйозні навички. Створити несучу конструкцію і закріпити на ній листи зможе навіть ремонтник-початківець.
Як працювати з гіпсокартоном
Якщо ви таки вирішили використовувати гіпсокартон для будівництва, мало буде купити каркас і сам матеріал. Відразу ж закупіться штукатуркою для закладання швів після установки конструкції. Ретельно підбирайте суміш, тому що не кожна штукатурка підійде для вашого будинку, рівня вологості, перепадів температур і т.д. Крім цього знадобиться рифлена стрічка для посилення шумоізоляційного ефекту та гумові підкладки під профіль.
Подумайте про те, як перевозитимете листи на об'єкт. Не забувайте, що вони дуже тендітні, тому надійно фіксуйте їх в машині і уникайте сколів при перенесенні, особливо на кутах.
Зберігати гіпсокартон слід у приміщенні із звичайною вологістю при кімнатній температурі. Якщо плити довго перебували у невідповідних умовах, перед початком роботи залиште їх на два-три дні у тій кімнаті, де збираєтесь їх монтувати.
При встановленні листів у приміщенні завжди має бути тепло. Слідкуйте за температурою та підтримуйте її на рівні не менше +10 °C.