У сучасній агрономії мінеральні добрива відіграють велику роль, забезпечуючи рослини необхідними корисними речовинами для їх зростання, розвитку та плодоношення. Використовуючи такі препарати, можна значно покращити врожайність і якість продукції, скоротити до мінімуму ризики розвитку різних хвороб.
В інтернет-магазині Фазенда є мінеральні добрива для різних рослин та для вирішення певних проблем. В асортименті продукція від найкращих виробників за доступною ціною. Ви можете замовити доставку по Україні зручним для вас способом.
Що таке мінеральні добрива та які вони бувають?
Мінеральні добрива - це підживлення для рослин, яке виготовляється з неорганічних речовин, що і є головною відмінністю від органічних. У складі такі основні компоненти, як азот, калій і фосфор, і другорядні - кальцій, сірка, магній. Однак є варіанти з більш різноманітним складом.
Різновиди мінеральних добрив визначаються якраз складом:
- Азотні. Цей компонент стимулює зростання та розвиток зеленої маси рослин, а також бере участь у синтезі білка та хлорофілу;
- Калійні. Потрібні для фотосинтезу. Після добрива рослини будуть більш стійкими до хвороб та несприятливих умов;
- Фосфорні. Необхідні для нормального розвитку кореневої системи, а також для цвітіння та плодоношення.
Є також комплексні мінеральні добрива, в складі яких є всі необхідні рослині речовини в збалансованих пропорціях.
Як правильно використовувати мінеральні добрива?
Щоб отримати найкращий результат, необхідно правильно використовувати мінеральні добрива. Зазвичай виробники вказують всі тонкощі, але слід дотримуватися наступних правил:
- Сезонність внесення мінеральних підживлень. Так, азотні добрива вносяться навесні, коли рослина тільки розвивається та готується до цвітіння. В решту пори року будуть потрібні фосфорні та калійні - вони допоможуть корінням нормально розвиватися, а також в цілому підготують рослини до плодоношення;
- Перед тим, як вносити мінеральне підживлення, слід зробити аналіз ґрунту. Він покаже, чого саме у землі мало – тим самим можна підібрати оптимальний склад добрива;
- Вносяться добрива у різний спосіб. У порошку чи гранулах потрібно розсипати по землі чи у ямки. У рідкому вигляді вони вносяться краплинним поливом чи через систему зрошення.
Важливо вивчати інструкцію виробника і не перевищувати допустиму дозу. Адже надлишок будь-яких речовин у землі так само небезпечний для рослини, як і їх недолік. До того ж багато компонентів може навіть погіршити стан землі і забруднити водойми.